حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

افتتاح بزرگترین ساختمان حوزه علمیه غرب استان اصفهان

آیت الله طباطبایی نژاد

حوزه علمیه اهل البیت تیران و کرون با قرائت پیام آیت الله مظاهری راه اندازی شد.

افتتاح ساختمان حوزه علمیه مکتب اهل البیت (ع)

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم افتتاح بزرگترین ساختمان حوزه علمیه غرب استان با نام مکتب اهل البیت (ع) در شهرستان تیران و کرون افزود: دشمنان با استفاده از رسانه و فضای مجازی همواره ارزش های اسلامی را مورد هدف قرار داده اند و با شایعه پراکنی به دنبال تخریب افراد موثر و تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی بیان کرد: ایجاد شایعه برای انحراف مردم از مسیر واقعی و اصلی زندگی از جمله رفتارهای شیطانی است و باید همواره هوشیار باشیم تا از مسیر اصلی زندگی خارج نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به هجمه هایی که توسط دشمنان علیه روحانیت انجام می شود، تصریح کرد: روحانیت یکی از اقشار موثر برای جلوگیری از انحراف جامعه است و این قشر عامل هدایت و در صف اول مبارزه با دشمنان می باشند و به سبب این جایگاه، دشمن این قشر را همواره مورد هدف قرار داده است.

روحانیون همیشه در صحنه اند

وی بابیان اینکه روحانیون همواره پیشگام در صحنه های مختلف نظام بوده اند، اضافه کرد: به رغم جمعیت اندک این قشر، وجود چهار هزار شهید روحانی نشاندهنده حضور همیشگی و پر شور روحانیت در عرصه های انقلاب است که امروز نیز نقش موثری در آموزش و تربیت جامعه دارند.

آیت الله طباطبایی نژاد، خانواده ها را به تشویق فرزندان برای تحصیل در حوزه های علمیه توصیه کرد و گفت: جامعه در حوزه دینی و انجام فعالیت های تربیتی و اسلامی به افراد متخصص نیاز دارد و برای تربیت این افراد متخصص، خانواده ها فرزندان خود را برای تحصیل در حوزه های علمیه تشویق کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹ هزار طلبه در حوزه های علمیه و مدارس علمیه استان اصفهان در حال تحصیل هستند، گفت: این تعداد طلبه پاسخگوی نیاز جامعه برای انجام فعالیت دینی نیست و با کمبود طلبه و روحانی در استان اصفهان روبرو هستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فعالیت یک روحانی در مدارس بسیار اثرگذار و مورد نیاز است، افزود: در حال حاضر در کمتر از ۲۰ درصد مدارس استان اصفهان نماز جماعت به امامت روحانیون اقامه و در بقیه مدارس، توسط معلمان مدارس برگزار می شود.

وی گفت: دشمنان همواره با شبهه افکنی به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان و دین هستند و روحانیون باید با مجهز شدن به علم روز، توانایی پاسخگویی به این شبهات را داشته باشند.

مشخصات مدرسه علمیه اهل البیت تیران

حوزه علمیه اهل البیت تیران وکرون با پنج هزار متر مربع مساحت و ۶ هزار و ۳۰۰ متر زیر بنا در ۲ طبقه بنا شده است این بنا با ۶۰ اتاق طلبه و ۱۵ کلاس درس با بیش از ۳۵ میلیارد ریال هزینه ساخت شده است.

در استان اصفهان ۱۴ حوزه علمیه وجود دارد که این حوزه بزرگترین حوزه غرب استان است.
شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب استان اصفهان واقع است.

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 15 =