حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

حضور روحانیون در زندان ها، سبب رشد فکری و معنوی زندانیان می شود

آیت الله طباطبایی نژاد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: حضور روحانیون در زندان ها سبب رشد فکری و معنوی آنان می شود و زمینه کاهش آسیب ها را فراهم می سازد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیرکل و مسئولین فرهنگی زندان های استان اصفهان با اشاره به لزوم رشد فکری انسان ها در دوران های مختلف زندگی اظهار داشت: باید همواره تلاش کرد انسان از نظر فکری رشد کند و از آسیب های محیط اطراف، خود را محفوظ دارد.

وی با اشاره به آسیب های محیط زندان افزود: محیط زندان علاوه بر اینکه جای خطرناک و آسیب های خاص خود را دارد، جای خدمت است؛ به نظر من تا کنون ۲ کار مهم در زندان ها انجام شده است یکی ایجاد زمینه کار کردن برای زندانیان و دیگری حضور روحانیون در زندان ها است که به حمدالله حضور روحانیون در زندان های استان اصفهان به خوبی انجام شده و کار ارزشمندی است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه انسان باید از وقت خود بهره ببرد، تصریح کرد: حضور روحانیون در زندان ها سبب رشد فکری و معنوی آنان می شود و زمینه کاهش آسیب ها را فراهم می سازد؛ هر کس در هر جایی باید از فرصت های زندگی خود استفاه کند، بنده حتی به ارگان هایی همچون نیروی انتظامی سفارش می کنم که به سربازان در طول خدمت، آموزش دینی یا قرآنی دهند.

هدایت انسانها بسیار ارزشمند است

وی خاطرنشان کرد: امام علی(علیه السلام) می فرماید پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) به من فرمود: یا علی، اگر یک نفر به دست تو هدایت شود بهتر است از اینکه تمام دنیا را به تو بدهند، هر چند که اگر همه دنیا را به آن حضرت می دادند، ایشان همه را در راه خدا انفاق می کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید تلاش کرد تا جایی که امکان دارد از زندانی شدن افراد دوری شود، گفت: لازم است تا جلوی مصرف کنندگان مواد مخدر گرفته شود هنگامی که مصرف کننده ای نباشد، خرید و فروش مواد مخدر سودی نخواهد داشت؛ به نظر بنده باید مصرف کنندگان مواد مخدر را از تمام مزایای اجتماعی محروم کرد تا دست از مصرف بردارند.

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =