حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

لبخند به دشمن و دل بستن به کفار، سیاست دیپلماسی ضد قرآنی است/ مذاکره کننده ها یکبار هم به طور کامل برجام را نخواندند

حجت الاسلام سید محمود نبویان

حجت الاسلام سید محمود نبویان پیش از ظهر امروز در جمع روحانیون و طلاب  مدرسه علمیه دارالحکمه پیرامون مسائل برجام و اتفاقات اخیر اظهار کرد: در عرصه جهانی دو نوع دیپلماسی هست، نخست دیپلماسی بر مبنای دین و قرآن و دیپلماسی نوع دوم دیپلماسی غربی است.

وی با اشاره به اینکه غفلت از دیپلماسی قرآنی موجب بروز مشکلات و بدبختی های امروزه ما هست، گفت: آیات سوره نصر صریح قرآن می گوید که کفار هرگز از ما راضی نخواهد شد جز اینکه ما دست از دین خود برداریم، مشکل اصلی کفار با اصل اسلام است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیار این نوع تفکر جاهلانه است اگر نگوییم مغرضانه، که فکر کنیم اگر از جلوی دشمن عقب نشینی کنیم آنها در مقابل ما کوتاه می آیند، قرآن می گوید هرگاه دشمن اقتدار شما را گرفت، دیگر التزامی به انجام تعهداتش ندارد.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده دسترسی به تمام اماکن نظامی را صادر کرد: در جواب اجازه از بازدید جاسوس ها از مراکز نظامی گفتند تا اینها بیایند یک ماه طول می کشد.

حجت الاسلام نبویان با تاکید بر اینکه اعضای اصلی تیم مذاکره متن برجام را نخواندند، خاطرنشان کرد: وقتی به عراقچی اشکالات را نشان دادم گفت اشکال تایپی است و آقای بعیدی نژاد سفیر ما در انگلستان گفت همه تحریم ها برداشته می شود، اینها حتی یکبار هم کامل و با دقت برجام را نخوانده اند.

وی با اشاره به اینکه سیاست خارجی در این پنج سال با اجرای دیپلماسی غیر دینی و ضد قرآنی وضع کشور را به اینجا رسانده است، تصریح کرد: می گویند نظام اسلامی جواب نداد در حالیکه ۴۰ سال است با تفکر غیر دینی دارند کشور را  اداره می کنند و اسم اسلام را یدک می کشند.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه ۹۰ درصد پول مملکت دست رئیس جمهور است، تاکید کرد: حتی پول صدا و سیما و نهادهای مهم و این باعث شده است که جلوی خیلی از بیان های صریح و منتقد بسته شود.

وی با اشاره به اینکه اشکالی که ترامپ به برجام می گیرد این است که چرا امیتاز کم از ایران گرفتید، عنوان کرد: الان اروپاییان در راستای خواسته های ترامپ به دنبال آن هستند که تمام امتیازات را از ایران بگیرند.

حجت الاسلام نبویان افزود: در شورای عالی امنیت تصویب کردند اگر تحریم ها ها برطرف نشد باید از برجام خارج و غنی سازی را شروع کنیم اما به قانون خودشان نیز عمل نکردند.

وی با بیان اینکه وقتی دشمن فهمیده می تواند از ما امتیاز بگیرد و ما اهل عقب نشینی هستیم، قصددارند هر امتیازی را از ما بگیرد، تبیین کرد: اتحادیه اروپا از همین الان گفته زیر زمین های موشکی را در اختیار ما قرار دهید و در منطقه دخالت نکنید.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای روحانی بارها گفت زیر توافق نامه ای را امضا نخواهم کرد که همه تحریم هایش برداشته نشود در حالیکه آیا چنین کرد؟ الان هم می گوید زیر توافق نامه ای را امضا نخواهم کرد که منافع ملت در خطر بیفتند ولی دنبال امضای چنین قراردادی است.

وی در خصوص جزئیات توافق با اروپا عنوان کرد: در بند ۳۷ پیرامون راه حل اختلافات آمده چه ایران اعتراض کند و چه اتحادیه اروپا تحریم ها باز خواهد گشت.

حجت الاسلام نبویان تشریح کرد: آقای روحانی و ظریف دو بار مسئول پرونده هسته ای ما شدند روحانی ۲۲ ماه مسئول پرونده هسته ای بود ۱۰ روز قبل از رفتن، نامه به البرادعی می دهد که ۲۰ ماه صنعت هسته ای را تعطیل کردیم یعنی در مدت مدیریت ایشان فقط ۲ ماه فعالیت داشته بعد می گوید ما گسترده ترین بازرسی ها حتی اماکن نظامی را در اختیار شما قرار دادیم حتی متخصصین خود را برای باز جویی در اختیار شما قرار دادیم در مقابل اگر نگویم که هیچ ما اندکی دریافت کردیم.

وی افزود: در مقابل اروپا پیشنهادات توهین آمیز می دهد که تکنسین های خود را اخراج کنید و ما برای آنها کار پیدا می کنیم که خود روحانی می گوید این پیشنهاد ایران را به پذیرش کاپیتولاسیون تشبیه می کند.

وی با بیان اینکه اروپا قرار است تمام خواسته های ترامپ را اجرایی کند، خاطرنشان کرد: اقای روحانی و ظریف سال ۸۲ و ۸۳ با اروپا مذاکره کردند و حاصل آن تقریبا هیچ شد، الان دوباره باید با اروپا به مذاکره بنشینند؟ این افراد براساس خواسته غربی ها و کفار نه تنها صنعت هسته ای را نابود می کنند بلکه قصد نابود کردن دانش هسته ای را هم دارند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + هجده =