حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

دشمن به دنبال استحاله و نابودی حقیقت انقلاب از درون است/ ماموریت های مهم امروز حوزه و روحانیت انقلابی

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی، امروز چهار شنبه، در دومین روز از برگزاری دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه‌های علمیه استان‌های خراسان رضوی، قم، تهران و اصفهان، در مشهد، از روحانیون به عنوان پرچمداران بصیرت و فرماندهان جبهه های جدید مقابله با استکبار یاد کرد و گفت: یکی از برجسته ترین امتیازات روحانیت شیعه درک صحیح، دقیق و جامع از خطرات، تهدید ها و آسیب های متوجه اسلام و انقلاب و دفاع جانانه از آن بوده است و این ماموریتی است که روحانیت در طی ادوار مختلف بر عهده داشته است .

 نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان احیاگر اسلام ناب دانست و تصریح کرد: انقلاب با ماهیت دینی شکل گرفت و اسلام ناب را حیات دوباره بخشید. استکبار جهانی نیز که با این شرایط جدید، حیات و هیمنه استکباری خود را با خطر و تهدید مواجه می‌دید، با تمام توان و ظرفیت به میدان آمد تا با  انقلاب  اسلامی مقابله کند.

وی، انقلاب اسلامی را زنده، پویا و در حال حرکت ، پیشروی و اثرگذاری توصیف و ادامه داد: به همین دلیل است که این انقلاب دشمن دارد؛ در صورتی که آثار حیات انقلاب از بین رفته و یا کارکردهای خود را از دست دهد، دیگر این انقلاب دشمن نخواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حاج صادقی، تقابل جبهه استکبار با انقلاب اسلامی را پایان‌ناپذیر توصیف و خاطرنشان کرد: دعوای ما با استکبار بر سر سرزمین نیست، بلکه این تقابل در موجودیت و مبتنی بر مبانی فکری و اعتقادی  است.

۱

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه از جبهه استکبار نباید انتظاری جز دشمنی داشت، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری امروز جبهه نامتجانسی را متشکل از آمریکا به عنوان سردمدار نظام سلطه، صهیونیست ها، برخی حکام کشورهای عربی، منافقین، متحجران داخلی و … را علیه انقلاب اسلامی تشکیل داده اند.

وی افزود: جبهه استکبار به رغم ناکامی و شکست در تمامی عملیات ها و حملات علیه انقلاب، به دنبال استحاله و نابودی حقیقت انقلاب اسلامی از درون است و این جبهه نامتجانس برای ضربه زدن به انقلاب ما به دنبال آن است که ارکان و عناصر ماندگاری انقلاب را با کارگردانی و پشتیبانی فکری و عملی برخی انقلابیون و به دست آنان بشکند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در ادامه با اشاره به ارکان و عناصر ماندگاری انقلاب، اظهار کرد: اسلام موتور محرکه انقلاب است، راهبر این حرکت رهبری و ولایت بوده، حضور و مشارکت مردمی به عنوان عاملی اقتدار بخش و تضمین‌کننده حرکت انقلاب می‌باشد و روحیه و فرهنگ مبارزه با استکبار و ظلم ستیزی بُعد سلبی انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد: جریان سلطه و استکبار برای استحاله و آسیب به ارکان انقلاب از درون، دو راهبرد انحراف فکری و اعتقادی و تحول ارزش ها را در پیش گرفته  و برای هر کدام از آنها طرح های عملیاتی پیش بینی کرده اند.

۲

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه جبهه استکبار در ایجاد فتنه و انحراف فکری و عملی از انواع اقدامات سخت و نرم فروگذار نکرده است، گفت: تغییر جهت گیری مطالبات، گرایش‌ها و خواسته مردم و تبدیل آن از خواسته‌های ارزشی به مطالبات مادی، تغییر ذائقه سیاسی نخبگان و مسئولین از گفتمان مقاومت به گفتمان سازش، تغییر تقابل اعتقادی و مبنایی به تقابل استراتژیک و راهبردی، تلاش برای تضعیف محوریت ولایت و تضعیف اقتدار و عزت ملی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، امنیتی و علمی از جمله اقدامات راهبردی و عملیات های جبهه استکبار در مقابله با انقلاب الهام بخش اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن در صدد انقلابی زدایی از مفهوم انقلاب است، ادامه داد: این راهبرد با تغییر در مفاهیم و اصطلاحات مانند مفهوم انقلاب، آزادی،  اعتدال، منافع ملی و نیز تغییر در شخصیت‌ها، نهادهای برآمده از انقلاب و انقلابی زدایی از مدیران و کارگزاران با جدیت از سوی دشمن دنبال می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی، دوقطبی سازی و القای تقابل های دروغین از جمله استقلال یا توسعه، آرمان گرایی یا منافع ملی و … را دیگر اقدام دشمن علیه نظام اسلامی برشمرد و تصریح کرد: حمایت از جریان ها و گروه های غرب گرا و در مقابل منزوی کردن جریان های انقلابی و مقبولیت زدایی از نهادهای انقلابی را می توان از دیگر اقدامات دشمن علیه نظام اسلامی دانست.

۳

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به نقش و جایگاه روحانیت در صحنه تقابل با دشمن، اظهار کرد: خود باوری و اعتماد به نفس با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مادی و معنوی، مجاهدت علمی در پاسخگویی و دفع و رفع شبهات، بصیرت افزایی نسبت به اهداف  و نقشه های  دشمن، تلاش علمی و عملی برای تقویت ارکان وعناصر ماندگاری انقلاب، صراحت، شجاعت و قاطعیت در برابر دشمن، مطالبه گری، تقویت روحیه جهادی و انقلابی، تبیین پیامدهای شوم تکیه بر دشمن، تقویت ولایت محوری و انسجام و وحدت، به نمایش گذاشتن عظمت و قدرت نظام اسلامی و گسترش فرهنگ و گفتمان بسیجی از جمله انتظارات مهمی است که روحانیون حوزه و دانشگاه به عنوان پرچمداران بصیرت می بایست با نقش پذیری آگاهانه و عالمانه رسالت خود را به انجام رسانند.

وی در ادامه تصریح کرد: باور این که جبهه استکبار با اصل انقلاب اسلامی و ملت ایران دشمنی داشته و آمریکا همچنان شیطان بزرگ است و نباید به او اعتماد کرد و خوش بین بود، از دیگراقدامات مهمی است که روحانیت در تبیین آن باید کوشا باشند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در پایان با تاکید بر اینکه ایران اسلامی امروز از توانمندی، ظرفیت و اقتدار بسیار مطلوبی برخوردار است و دشمن نیز به خوبی از قدرت ما اطلاع دارد، گفت: زمان آن فرا رسیده که روحانیت همچون گذشته درخشان خود با غیرت دینی و روحیه جهادی همیشگی به میدان آمده و از اسلام دفاع کند؛ پاسداران و بسیجیان ما نیز به عنوان حافظان انقلاب اسلامی، با اتکال به خداوند متعال و گوش به فرمان مقام معظم رهبری، محکم ایستاده اند و باور و اعتقاد قلبی آنان این است که «سر می دهیم اما دین و انقلاب نمی دهیم» .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + سه =