حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

فرزندان خود را با محبت پیامبر(ص)، اهل‌بیت(ع) و قرآن تربیت کنید

دیدار خادمین حضرت معصومه سلام الله علیها - 24تیر97

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار خادمین حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) با تبریک ولادت آن حضرت و گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در روایتی می‌فرمایند: «ادبّوا اولادکم على ثلاث خصال: حبّ نبیّکم، وحبّ اهل بیته، و قراءه القرآن» فرزندان خود را به سه خصلت؛ دوست داشتن پیامبرتان(صلی الله علیه و آله)، دوست داشتن اهل بیت پیامبر(علیهم السلام) و قرائت قرآن تربیت کنید.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار خادمین حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) با تبریک ولادت آن حضرت و گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در روایتی می‌فرمایند: «ادبّوا اولادکم على ثلاث خصال: حبّ نبیّکم، وحبّ اهل بیته، و قراءه القرآن» فرزندان خود را به سه خصلت؛ محبت پیامبرتان(صلی الله علیه و آله)، دوست داشتن اهل بیت پیامبر(علیهم السلام) و قرائت قرآن تربیت کنید.

وی افزود: در روایتی پیامبر اسلام می فرمایند کسی که محبت ما را در دل دارد، شکرِ اول نعمت را بکند، از ایشان سئوال شد که «شکر اول نعمت» چیست؟ فرمودند: پاکی خانواده است؛ امیدوار هستیم بچه‌هایمان را مؤدب به این آداب یعنی محبت اهل‌بیت(علیهم السلام) بکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه حضرت موسی بن جعفر(علیه السلام) بنا بر روایتی ۳۶ فرزند داشتند، گفت: زمانی که حضرت رضا(علیه السلام) به ایران آمدند، فرزندان امام کاظم(علیه السلام) و خاندان ایشان در فشار بودند، آنان به ایران آمدند و بسیاری از آنان شهید شدند و امروز سراسر کشور ما، به برکت وجود فرزندان ایشان متبرّک است.

وی با اشاره علاقه زیاد مردم ایران به حضرت رضا(علیه السلام) و حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) عنوان کرد: جمعی از اهالی قم، پس از فوت حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) به دیدار امام رضا(علیه السلام) رفتند، آن حضرت با ناراحتی فرمودند: «لَنَا عِندَکُم قَبرٌ»: ما قبری در کنار شما قمی ها داریم، که بنده هر موقع این جمله را می گویم اندوهگین می‌شوم و البته خدا را شکر می کنیم که سال ها توفیق خواندن درس و تدریس در جوار حضرت معصومه(علیها السلام) در شهر مقدس قم را داشتم.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به برکات حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) ابراز کرد: علامه طباطبایی همچون یک عبد ذلیل در جوار قبر مطهر آن حضرت، حاضر می شدند و دست توسل به ایشان دراز می کردند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام انواری، از خادمین حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) با اشاره به طرح سفیران کریمه اظهار داشت: به برکت آستان قدس رضوی حرکت زیر سایه خورشید گسترش پیدا کرد و ما نیز برنامه سفیران کریمه را از ۵ سال گذشته، آغاز کردیم.

وی افزود: استقبال عمومی از این حرکت و به برکت پرچم حرم حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) صورت گرفت و موجی از معنویت در مکان اجرای برنامه ها، حاکم می شود، البته تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) معتقد است که ما خادمان باید صحن های معنوی حرم را گسترش بدهید.

حجت‌الاسلام انواری با بیان اینکه دو نفر خادم، یک نفر طلبه و یک نفر مداح به شهرهای و برنامه های مختلف اعزام می شوند، گفت: اشاره به آیات توسل، اشاره به داستان حضرت یوسف و یعقوب(علیهم السلام)، توجه دل‌ها به کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) و تأثیرگذاری بر روی نسل جوان از جمله برکات طرح سفیران کریمه است.

وی گفت: در سال نخستی که در استان اصفهان حضور داشتیم، در یکی از برنامه ها، ۵ سبد حمایتی برای ۵ خانوار تهیه کردیم و امسال شاهد هستیم که مردم به صورت خود جوش، این ۵ سبد را به ۳۰۰ سبد حمایتی تبدیل کردند.

 

حوزه علمیه اصفهان

Print Friendly, PDF & Email

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 4 =