حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

اسلامی ماندن نظام در گرو انقلابی ماندن حوزه علمیه است/ مسئولان به دور از اشرافی گری مشکلات مردم و کشور را حل کنند

بیانیه اولین دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه قم، تهران، خراسان و اصفهان

اولین دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه قم، تهران، خراسان و اصفهان که به مدت سه روز در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) برگزار شد، با قرائت بیانیه ای، به کار خود پایان داد.

متن بیانیه به این شرح است: نظام

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(قدس سرّه) نشان داد که اسلام، مکتب نوید بخش و نسخۀ نجات بخشی است که می تواند بدون تکیه بر شرق یا غرب، مردم و جوامع را علیه قدرت های استعماری به حرکت درآورد و نظام سیاسی اجتماعی نوینی را پدید آورد.

اکنون در شرایطی که با گذشت چهل سال، هم چنان مخالفت ها و دشمنی ها  با این مردم سالاری دینی  به مثابه واقعیتی اجتنباب ناپذیر هچنان تداوم دارد،  بیش از هر زمان دیگری ضروری است همگان ضمن حفظ وحدت، تحت لوای ولایت فقیه، عمل به منویات و  رهنمودهای مقام معظّم رهبری(مدظله العالی) را نصب العین خود قرار دهند.

 با توجه به شرایطِ حساسِ کنونی، ما شرکت کنندگانِ در همایش اساتید و نخبگان بسیجی استان های قم ، خراسان رضوی ، اصفهان و تهران در مشهد مقدس، ضمن قدرشناسی از آحاد  ملت شریف ایران و مسؤولان خدمتگزار، موارد ضروری زیر را به مردم، مسؤولان،  اساتید، طلاب و دست اندرکاران حوزه های علمیه یادآوری  و اهتمام نسبت به آن را مورد تاکید قرار می دهیم:

۱

  ۱٫ از تأکیدات مهم رهبر معظّم انقلاب(مدظله العالی)، موضوع انقلابی بودن و انقلابی ماندن حوزه های علمیه است. از نظر معظم له، انقلابی ماندن حوزه تا بدان حد مهم است که اسلامی و انقلابی ماندن نظام، در گرو آن است.

در این راستا همه اساتید و نخبگان بسیجی با حفظ پایبندی خود به این نگاه بلند، از شورای عالی و مدیران و مسئولان مرکز مدیریت حوزه های علمیه می خواهند تا برای عملی کردن این خواستۀ مهمِ رهبری عزیز، همت جدی و همه جانبه را در دستور کار خود قرار دهند.

۲٫ مسألۀ نفوذ دشمنان در کشور و دستگاه ها و نهادهای مختلف، امری مهم و انکارناشدنی است. در این زمینه، حوزه های علمیه به سبب جایگاه و نقش تأثیرگذار خود در جامعه، همیشه مورد طمع دشمنان بوده است و کم نبوده اند به ظاهر روحانیونی که بعضاً حتی تا سطح مرجعیت هم پیش رفته اند، اما  عامل نفوذی دشمن بوده اند، بنابراین هوشیاری حوزویانِ ارجمند نسبت به این پدیده خطرناک، ضرورتی انکار ناپذیر است.

۲

۳٫ یکی از برنامه های نظامِ سلطه در راستای تحقق اهداف و سیاست های استعماری، تحقیر ملت ها و تزریق روحیه و تفکر «ما نمی توانیم» در آنها است. از این رو  راه اصلی تعالی و پیشرفت کشور، نگاه به داخل و اعتماد بر دانش و توان جوانان هوشمند و غیرتمند ایران عزیز است.

در این راستا حمایت از تولید داخلی و فرهنگ سازی و ترویج مصرف کالای ایرانی یکی از سیاست های مهمی است که بایستی با جدیت مورد توجه همه دستگاه ها به ویژه دولت محترم قرار گیرد

۴٫ خدمت صادقانه به ملت مسلمان، انقلابی، قدرشناس، و شهیدپرور و نجیب ایران، افتخار بزرگی است که همۀ مسئولان و کارگزاران نظام باید آن را قدر بدانند.

از این رو تمامی مدیران و مسئولان باید به دور از تکبر و اشرافی گری و هرگونه فرصت طلبی مادی، در پی حل مسائل، معضلات و مشکلات مردم و کشور باشند.

۳

هرچند به علت تحریم های ظالمانه دشمنان یا برخی سوء مدیریت ها و کمبودها، مسائل و مشکلاتی به وجود آمده است که مردم به آنها معترض هستند و اعتراضات خود را از راه های قانونی و به شکل راهپیمایی، تجمع، تحصن و مانند آن نشان می دهند، اما به رغم مطالبات به جا و به حق مردم، نباید اجازه داد دشمن با سوار شدن بر این اعتراضات، اهداف شوم خود را دنبال کند.

۵٫ همان گونه که رهبر معظّم انقلاب(مدظله العالی) بارها اشاره فرموده اند، نوع معاهدات، کنوانسیون ها و پیمان های بین المللی مانند سند ننگین ۲۰۳۰، معاهدۀ پالرمو و FITF، در واقع طراحی های مختلف نظام استکبار و سلطۀ جهانی برای رسیدن به مقاصد و اهداف استعماری خود است.

از مسئولان محترم، به ویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در تصویب و پذیرش این گونه موارد، دقت و مراقبت ویژه داشته باشند تا مبادا به اهداف و مصالح عالی اسلامی و ملی خدشه ای وارد شود.

۴

۶٫ در دنیای امروز، فضای مجازی یک واقعیت مهم و انکارپذیر  نبوده و  نظام سلطه، از این ابزار مهم و کلیدی برای مقاصد مختلف، از ترویج مد و مصرف گرایی تا تغییر فرهنگ و سبک زندگی و براندازی حکومت ها و نظام های سیاسی بهره می برد.

برای استفاده از مزایای این فضا و به حداقل رساندن آسیب ها و خسارت های آن از اساتید محترم حوزه های علمیه انتظار می رود با عمل به وظیفه و مسئولیت های خطیر خود در این  حوزۀ، بیش از گذشته موجبات صیانت و سلامت مخاطبان آن در جامعه اسلامی را فراهم آورند.

۷٫ از جمله عناصر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران که دشمنان نیز به آن اذعان دارند، موضوع حضور منطقه ای ایران است.  همان گونه که چندی پیش در بیانات برخی از مراجع عظام تقلید نیز آمده بود؛ مبنی بر این که «دفاع از دارالاسلام، سنّی و شیعه نمی شناسد و حتی اگر یک کشور سنی نشین مورد تجاوز و حمله دشمنان اسلام قرار گیرد بر همۀ مسلمانان واجب است که از آن دفاع نمایند». البته ناگفته نماند که  این دفاع و حضور منطقه ای در عین حال که عمل به وظیفۀ دینی و اسلامی و انسانی است، بسیاری از منافع و مصالح ملی ما را نیز تأمین می کند.

۵

۸٫ سرانجامِ برجام، صدق پیش بینی رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم صداقت و پای بندنبودن آمریکا را برای همگان آشکار ساخت. در  این رهگذر و در ادامه راه  از مسئولان مربوط خواهانیم، رهنمودها و فرمایشات رهبری معظم  را درباره برجام اروپایی نصب العین خود قرار دهند تا بار دیگر با سهل اندیشی و اعتماد نسنجیده به دشمن مکار و مستکبر، موجبات تضییع منافع ملت و خدشه دار شدن عزت و اقتدار ملی را فراهم نیاورند.

در پایان بر یادآوری این دو وعده قرآنی تاکید می کنیم که «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ (محمد/ ۹)». « وَمَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجعَل لَهُ مَخرَجًا (طلاق/۲)». اگر ما تقوا پیشه کنیم و هدفمان را یاری دین خدا قرار دهیم، تردید نباید داشته باشیم که با وجود همۀ فشارها و مشکلات، خداوند ما را یاری خواهد فرمود و راه نجاتی برایمان قرار خواهد داد.

امیدواریم با تعجیل در  ظهور منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود (عج) پیروزی نهایی مستضعفان و نابودی طاغوت و استکبار، محقق و شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم اسلام عزیز و حاکمیت عدالت و معنویت در سراسر عالم باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + دوازده =