حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

اسلام هراسی در غرب عملا به یک بیماری تبدیل شده است

محقق دانشگاه کالیفرنیا- سان فرانسیسکو می گوید: اسلام هراسی در ایالات متحده به معنای واقعی کلمه یک مسئله «سلامت جسمی» تبدیل شده است چرا که عملا آمارها نشان می دهد که این معضل مسلمانان را بیمار می کند.

مطالعات نشان داده که تبعیض دینی علیه مسلمانان با بیماری های متعدد از جمله دشواری های روان شناختی، علائم افسردگی، سطوح بالاتر ترس و اضطراب، رژیم نامناسب و فشار خون پایین ارتباط دارد.

براساس نتایج آماری، در میان زنان مسلمان با نام های عربی در کالیفرنیا که در طی ۶ ماه از ۱۱ سپتامبر به این طرف به دنیا آمده اند، افزایش تولد نوزاد نارس و همچنین تولد نوزاد به صورت  کلی کم شده است. چنین آماری در میان زنان معمولی جامعه به چشم نمی خورد.

دکتر گلین ساماری از مرکز بهداشت جهانی باروری در مدرسه بیکسبی درباره این مسئله دو سال پیش تحقیقاتی انجام داده و می گوید که پس از ارائه نتایج تحقیقاتش، خودش و خانواده اش نامه ها و بسته های نفرت انگیز و تهدیدات متعدد و بی شماری از سوی اسلام ستیزان دریافت کرده اند.

دکتر ساماری افزود: ظهور دونالد ترامپ و ریاست جمهوری وی مصادف با بالا رفتن بی سابقه برخوردهای اسلام ستیزی بوده است.

وی که مطالعاتش را بر اساس داده های مرکز حقوق فقر جنوبی انجام داده افزود: درک اینکه روبرو شدن مداوم با ترس و نفرت و تبدیل شدن به قربانی جنایت می تواند به سلامتی آسیب وارد. کند کار دشواری نیست. به عنوان مثال، احساسات ضد مسلمانی، تبعیض علیه مسلمانان را افزایش داده و در عین حال باعث انزوا و محرومیت جوامع مسلمان شده است. این شرایط منابع اجتماعی، مانند انسجام اجتماعی را محدود می کند و همین عامل رادیکالیسم و خشونت های تندرویان می گردد.

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 5 =