حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

فضای مجازی رقیب کتاب و کتابخوانی شده است

آیت الله سیداحمدعلم الهدی

آیت الله سیداحمدعلم الهدی امام جمعه مشهد ، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دیدار با جمعی از کتاب داران کتابخانه عمومی خراسان رضوی در دفتر امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه نماد شفاف انقلاب اسلامی امروز در رشد کتابخانه ها موجود است، گفت: با توجه به اینکه ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد، یکی از نهادهای شفاف که با انقلاب اسلامی رشد و گسترش پیدا کرده است، کتابخانه های عمومی در سطح شهر و کشور است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی تنها در مشهد، دو کتابخانه آستان قدس رضوی و کتابخانه کوچک در باغ ملی مشهد وجود داشت، در حالی که امروز مجموعه ای از کتابخانه های آستان قدس رضوی و کتابخانه های عمومی در مشهد وجود دارد و این امر موجب افتخار است و اینها از برکات انقلاب اسلامی می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز باید کتابخانه پاسخگوی نیاز علمی جامعه باشد، افزود: نهاد کتابخانه ها با بهره مندی از کتاب های به روز جامعه می تواند به رشد اجتماعی کمک کنند، در غیر این صورت اگر این نهاد فرهنگی مهم، پویا نباشد، شاهد سقوط فرهنگ در جامعه خود خواهیم بود .

رقیب سرسخت مسئله کتاب و مطالعه، فضای مجازی و دیجتالی است

امام جمعه مشهد با بیان اینکه امروز رقیب سرسخت مسئله کتاب و مطالعه، فضای مجازی و دیجتالی است، گفت: رشد علمی و پیشرفت در فضای دیجتالی را رد نمی کنیم ولی این امر نباید باعث شود که مطالعه کتاب و نوشتن را از انسان بگیرد.

وی تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی در جریان توسعه فرهنگ یک نهاد اساسی است و استفاده از نوآوری های روز بهترین راه برای ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد شد .

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه کتابخانه ها باید فقط محل مطالعه کتاب باشند، ابراز کرد: در برخی از کتابخانه ها شاهد هستیم که کارهای فرهنگی دیگری انجام می دهند که کتاب را به حاشیه می برد، کار فرهنگی خوب است، ولی کتابخانه فقط متعلق به کتاب و کتابخوانی است.

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =