حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

ویژگی های تبلیغ اثرگذار

حجت الاسلام حیدرعلی ايوبی

نشست تبلیغ و اخلاقی ویژه دانش آموختگان با سخنرانی حجت الاسلام حیدرعلی ایوبی امام جمعه موقت شهرستان نجف آباد و با حضور اساتید، در مدرسه علمیه خواهران زهرائیه نجف آباد  برگزار شد.

حجت الاسلام ایوبی در ابتدا با تبریک دهه کرامت به بیان کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها) پرداخت و علت نام گذاری ایشان را به کریمه بیان کرد و گفت: حضرت معصومه(س) در بین سایر امام زادگان درجه و مقام بلندی دارد و دلیل آن استناد به روایاتی است که از امامان معصوم در مورد ایشان است. از جمله دلائل، حدیث امام صادق (علیه السلام) است که می فرمایند: «من زار‌ها عارفاً بحقّها فله الجنه» ؛ هر کسى که آن حضرت را زیارت کند در حالى که آگاه و متوجه شأن و منزلت او باشد به بهشت مى رود.

وی در ادامه به آیه تبلیغ در سوره احزاب که می فرماید: «الذین یبلّغون رسالات الله و یخشونه ولا یخشون احدا …»اشاره کرد و گفت: ممکن است هر کس به نحوی در مقابل شخص خاصی نگران کارهایی که انجام می دهد باشد که آیا مورد رضایت او هست یا خیر. این ترس نه به خاطر خشم آن شخص است، بلکه به مقام و منزلتش است، کار یک مبلغ هم به همین صورت است باید برای رضایت خدا باشد نه خوش آمدی شنوندگان.

هر مبلغ در زمان فعالیت خود باید خود را با این آیه تخمین بزند تا بفهد برای رضای خدا انجام تکلیف می کند یا خیر

حجت الاسلام ایوبی در ادامه به آسیب های مسیر تبلیغ اشاره کرد و گفت: یکی از آفات تبلیغ چشم داشت مالی است که شخص بعد از سخنرانی یا فعالیت تبلیغی خود انتظار دارد که از نظر مالی در سطح خیلی بالا تأمین شود و یا قبل از هر کاری مَبلغ را تعیین می کند و این مسئله با ادای وظیفه ای که خداوند بر دوش او نهاده است، منافات دارد.

این فعال فرهنگی افزود: مردم به خاطر عطش دانستن دین، قرآن و فطرت پاکشان پای مجالس اهل بیت(ع) می نشینند و این فرصت ارزشمندی است که یک مبلغ در دست دارد و نباید با مادیات فرصت ها را از بین ببرد و نگاه مردم را به دین تغییر دهد.

امام جمعه موقت نجف آباد در پایان خاطر نشان کرد: هر گاه تبلیغ شما اثرگذار بود آن را از جانب خداوند بدانید و متوجه خدا شوید، وقتی خداوند ما را به این مسیر هدایت کرده و توفیق کسب معارف دینی را عنایت فرموده و این رسالت را بر دوش ما قرار داده، اجر آن را هم برایمان قرار داده است و این یک جهاد است که در انجام آن نباید شب و روز کرد و بدون کوچکترین چشم داشتی باید شتافت.

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هشت =