حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تربیت بیش از یک میلیون حافظ قرآن در اصفهان/ استقبال از سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در اراضی موقوفه

حجت الاسلام رضا صادقی

حجت‌الاسلام  رضا صادقی در دیدار با نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۵ میلیون حافظ قرآن در کشور، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی ۴ سال گذشته یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کرده است.

وی با بیان این‌که بیش از ۱۰۶ درصد سهمیه اداره اوقاف اصفهان برای حفظ  قرآن هزینه شده است، افزود: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی در استان اصفهان نیز با حضور ۵۷۱ نفر از سراسر استان برگزار شد که از این ۲۵ نفر از شهرستان گلپایگان شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در دو سال اخیر احمد اسلامی اهل کاشان در رقابت با حافظان قرآن ۸۴ کشور اسلامی نفر نخست مسابقات و موسی معتمدی در رقابت با حافظان قرآن ۸۰ کشور اسلامی رتبه نخست را به دست آورده‌اند.

در سال آینده استان اصفهان میزبان مسابقات قرآنی کشوری خواهد بود

وی خاطرنشان کرد: به برکت نظام و خون شهدا عطر قرآن فضای جامعه را معطر کرده است و جوانان با تقوا و پاک مفتخر حفظ قرآن می‌شوند؛ سال ۹۸ استان اصفهان میزبان مسابقات قرآنی کشوری است، بعد از استان قم در استان اصفهان نیز حفظ مجازی قرآن راه‌اندازی شده است.

حجت الاسلام  رضا صادقی اذعان داشت: در استان اصفهان ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و رتبه دوم را به دست آوردند که این استان دارای ۸۵ شناسه فرهنگی است و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی طرح آرامش بهاری هر سال در جوار بقاع متبرکه امامزادگان شاخص برگزار و خدماتی در زمینه اسکان به زائران ارائه می‌شود.

وی با بیان این‌ که استان اصفهان در زمینه موقوفات رتبه ششم کشوری دارد، تصریح کرد: در کشور ۸ هزار و ۵۱ بقعه متبرکه امامزاده وجود دارد که ۷۱۸ بقعه در استان اصفهان و ۴۱ بقعه در شهرستان گلپایگان است.

استان اصفهان در زمینه تعداد بقاع متبرکه امام‌زادگان رتبه چهارم در کشور را دارد که نشان‌دهنده ارادت، ایمان و تقوای مردم نسبت به اهل بیت(ع) است.

وی با بیان این که در توسعه، عمران  و آبادانی بقاع متبرکه امامزادگان باید تلاش کرد، یادآور شد: ۲۳ هزار شهید استان اصفهان تربیت‌یافته مکتب اهل بیت(ع) هستند، شهدا درس ایثار و از خودگذشتگی را از امامزادگان و ائمه اطهار(ع) آموختند.

حجت الاسلام  رضا صادقی در ادامه متذکر شد: در راستای دغدغه مسؤولان برای مقابله با جنگ اقتصادی در سازمان اوقاف کشور اتاق جنگ اقتصادی تشکیل شد، در جوار بقاع متبرکه امامزادگان سرمایه‌گذاران می‌توانند در اراضی موقوفه بلااستفاده سرمایه‌گذاری کنند.

وی تأکید کرد: مردم با رویکرد جدید در زمینه وقف و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده‌اند که باید از سوی نمایندگان در مجلس تکلیف قرار گرفتن اسم امور خیریه در کنار سازمان اوقاف در مجلس مشخص شود؛ امور خیریه‌ای که در اختیار اوقاف نیست و این مراکز تنها میلیاردها پول در حساب مالی خود واریز می‌کنند و به یک فقیر هم کمک نمی‌کنند.

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + هفت =