حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برای رضای خداوند متعال و با تلاش فراوان و همتی جهادی به مردم خدمت کنید

دیدار مدیران شهرداری منطقه ۶ اصفهان – ۹۷/۵/۳

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیران شهرداری منطقه ۶ اصفهان با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) با بیان اینکه فرصت خدمت در شهرداری، توفیقی از سوی خدا برای خدمت به مردم است، اظهار داشت: برای رضای خداوند متعال و با تلاش فراوان و همتی جهادی به مردم خدمت کنید چراکه خدای متعال بر اعمال همه ما ناظر است.

فرصت خدمت در شهرداری، توفیقی از سوی خدا برای خدمت به مردم است

ایشان با بیان اینکه شهرها نشان دهنده سطح تمدن یک کشور هستند، افزود: گردشگران و کسانی که به کشورمان سفر می‌کنند با دیدن فضا و سیمای شهری اصفهان پی به تمدن این شهر می‌برند، بنابراین لازم است کارها و پروژه‌هایی که انجام می‌شود به صورت اصولی و با آینده نگری، اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: رعایت دوراندیشی در اجرای طرح‌ها، رعایت زیبایی و سیمای مناسب در اجرای پروژه‌ها، ارائه خدمات مناسب به شهروندان، اجرای نوسازی بافت فرسوده و رعایت عدالت در ارائه خدمت به مناطق مختلف شهر از جمله نکاتی است که همواره باید مورد نظر مدیران شهری باشد.

وی گفت: باید دید در فعالیت های شهرداری، چند قدم مثبت برای شهر برداشته شده و مردم به چه میزان از کارها و خدمات ارائه شده راضی هستند و با در نظر گرفتن وضعیت، برای بهبود شرایط تلاش شود؛ در حقیقت با بررسی اقدامات و تناسب آن با برنامه ها برای خدمت رسانی بیشتر به مردم گام برداشته شود.

کسانی که توبه را به تأخیر می اندازند، توبه شان مقبول نیست

آیت‌الله طباطبایی نژاد بیان کرد: امام رضا(علیه السلام) می فرمایند از ما نیست کسی که در هر شبانه روز، زمانی را برای محاسبه نفس قرار ندهد، اگر کار خوب انجام داده است از خدا بخواهد که آن را بیشتر کند و اگر کار بد انجام داده است استغفار و توبه کند، البته در قرآن کریم می‌فرماید که توبه خدا برای کسانی است که کاری را جاهلانه انجام دهند و زود توبه کنند، بنابراین آن کسانی که توبه را به تأخیر می اندازند، توبه شان مقبول نیست.

وی با اشاره به اهمیت تخت فولاد اصفهان گفت: تخت فولاد از نظر مقام معظم رهبری دومین قبرستان شیعه است و از نظر ارزش و عظمت پس از قبرستان بقیع، قرار دارد. البته برخی علما این قبرستان را سومین قبرستان شیعه پس از قبرستان بقیع و وادی السلام می‌دانند.

خدمات انجام شده توسط شهرداری اصفهان

در ابتدای این دیدار مهندس محمدرضا برکت مدیر شهرداری منطقه ۶ اصفهان با بیان اینکه پروژه سالن گلستان شهدا توسط شهرداری، استانداری و بنیاد شهید اصفهان کلید خورده است، اظهار داشت: شهرداری اصفهان تا پایان سال ۱۳۹۶، ۱۳ میلیارد تومان هزینه کرده است و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیز برای امسال اختصاص داده است، همچنین به میزان ۱۵ میلیارد تومان نیازمند آزادسازی است.

وی درباره سالن اجلاس سران افزود: دولت مبلغ بسیار ناچیزی برای سالن اجلاس سران اختصاص داده است، همچنین این پروژه با احتساب دلار ۳۴۰۰ تومان، ۲۸۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و مجموعه تجاری و هتل نیازمند سرمایه گذار بخش خصوصی است.

برکت با بیان اینکه رویکرد برنامه‌های شهرداری اصفهان در مجموعه تخت فولاد گردشگری است، تصریح کرد: تا کنون ۱۵ هزار نفر گردشگر در قالب ۸۰ گروه از این مکان بازدید کرده‌اند، این گروه‌ها از مراکز فرهنگی، دانشگاه ها، مدارس، حوزه های علمیه و مدارس دینی و مراکز نظامی بوده اند؛ همچنین حدود یک میلیارد تومان برای مباحث فرهنگی و جاری و یک میلیارد تومان برای ساماندهی تخت فولاد اختصاص داده ایم

وی درباره بافت فرسوده همت آباد گفت: امیدوار هستیم بازسازی بافت فرسوده همت آباد با همکاری مردم و مسئولان با سرعت بیشتری جلو برود، شهرداری نیز پروانه کاملاً رایگان ارائه می‌دهد .

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + یازده =