حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

آشنایی طلاب با مبانی جمهوری اسلامی در سومین دوره طرح ولایت طلاب

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه اصفهان

حجت الاسلام والمسلمین مومنی با بیان اینکه در سومین دوره طرح ولایت به فلسفه انقلاب اسلامی پرداخته می شود، گفت: طرح ولایت مبانی فکری جمهوری اسلامی را تبیین و شبهات را در این زمینه برطرف می کند.

طرح ولایت طلاب استان اصفهان

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی با بیان اینکه امسال سومین دوره طرح ولایت طلاب استان اصفهان در حال برگزاری است، اظهار کرد: این اولین دوره ای است که با همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود و در آن معرفت شناسی، خدا شناسی، فلسفه اخلاق، حقوق و سیاست برای طلاب تدریس می شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره تفاوت های فلسفه اسلامی با مکتبهای شرقی و غربی تبیین می شود، تصریح کرد: این دوره شبهات بسیاری در زمینه معرفت شناسی، خداشناسی و فلسفه اخلاق و سیاست و حقوق را پاسخ می دهد.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه در این دوره به فلسفه انقلاب اسلامی می پردازیم، یاد آور شد: ما بررسی می کنیم که فلسفه انقلاب اسلامی از کجا آمده و با دیگر فلسفه های حکومت های شرقی و غربی چه تفاوتی دارد.

وی با اشاره به اینکه این دوره ۴۰ روزه است، خاطرنشان کرد: حدود یک سوم از زمان دوره قبل از امتحانات در اردوگاه شهدای درچه و مابقی آن در مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج) فریدونشهر در حال برگزاری است .

بهره مندی از بهترین اساتید طرح ولایت کشوری

سید حسین مومنی افزود : طلاب شرکت کننده در این دوره علاوه بر شرکت در کلاسها و بهره بردن از بهترین اساتید کشوری طرح ولایت ، به مباحثه پیرامون این دروس می پردازند .

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان افزود: یک سری مباحث در حضور استاد صورت می گیرد، که طلاب شرکت کننده در طرح ولایت با حضور استاد به شبهات پاسخ می دهند که این امر به صورت کارگاهی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این دوره ۶ استاد کشوری حضور دارند و هر کدام یکی از کتابهای شش گانه طرح ولایت را تدریس می کنند ، یادآور شد : تعداد ۳۷۰ نفر طلبه ثبت نام اولیه داشته ایم که با مصاحبه های اولیه ۶۰ نفر حضور پیدا کرده و ۵۵ نفر ثبت نام نهایی شدند.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی، هدف اصلی از برگزاری این دوره را ساخت عقبه فکری با تبیین مبانی فکری دانست و افزود: طرح ولایت مبانی فکری جمهوری اسلامی را تبیین و شبهات را در این زمینه برطرف می کند در این دوره درس ها کاربردی و به روز است و برخلاف دروس دیگر اینجا افراد شبهات روز را دریافت و پاسخ می دهند.

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 16 =