حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

نباید نگاه جزیره ای به مدارس علمیه و مراکز حوزوی داشت/تغییراتی که در رویکرد دولت ایجاد شده اگر چه دیر هنگام ولی امر مبارکی است

جانشین مدیر حوزه های علمیه استان اصفهان - اجلاس مدیران مدارس علمیه - پنجشنبه 97/5/4

جنگ تمام عیاری به مثابه جنگ احزاب بر علیه مردم و نظام اسلامی شروع شده که قابل انکار نیست .سلاح  و مراکز فرماندهی در این جنگ با جنگ سخت نیز متفاوت است و ما باید خود را با وضعیت موجود منطبق نماییم.

نباید نگاه جزیره ای به مدارس علمیه و مراکز حوزوی داشت

جانشین مدیر حوزه های علمیه استان اصفهان ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد مبارک ثامن الائمه (علیه السلام) گفت: تعامل بین مدیران مدارس علمیه با برپایی اینگونه جلسات باعث برطرف شدن بسیاری از مشکلات خواهد شد و نکته مهمی که باید به آن توجه ویژه شود این است که نباید نگاه جزیره ای به مدارس علمیه و مراکز حوزوی داشت زیرا حوزه علمیه کلی است غیر قابل تجزیه و اینچنین نیست که ما محل خدمت و مدیریت خود را اهم از دیگر مراکز حوزوی بدانیم و هر یک از این مراکز، مانند حلقه زنجیر به هم پیوسته اند باید با تعامل، مصالح کلان حوزه در راس قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین باطنی با اشاره به جایگاه روحانیت و نقش حوزه های علمیه در جامعه افزود: جنگ تمام عیاری به مثابه جنگ احزاب بر علیه مردم و نظام اسلامی شروع شده که قابل انکار نیست .سلاح  و مراکز فرماندهی در این جنگ با جنگ سخت نیز متفاوت است و ما باید خود را با وضعیت موجود منطبق نماییم.

این استاد حوزه علمیه افزود: در وضعیت موجود باید دید که آیا ما، اساتید، طلاب و کارکنان حوزه علمیه در این شرایط چه وظیفه و ماموریتی بر عهده داریم؟ برخی متاسفانه تصور می کنند که هیچ مسئولیتی متوجه آنها نیست و احساس وظیفه نمی کنند. اکنون زمان آن است که از توان و استعدادهای خود استفاده کنیم. البته باید طبق آیه «لا یکلف الله نفسا الا وسعها» هر کس به اندازه توانش تلاش کند.

دشمنان به دنبال ناکار آمد جلوه دادن اسلامند

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که: برخی با ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی به دنبال این معنا هستند که اسلام را ناکار آمد و مربوط به ۱۴۰۰ سال قبل معرفی کنند و بگویند امروز دیگر توانایی اداره فرد و جامعه را ندارد. البته آنها این نکته را می دانند که تا زمانی که عمود خیمه ولایت در جامعه استوار باشد، به مقاصد خود نمی رسند لذا همه مسائل را متوجه رهبری می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین باطنی افزود: مقام معظم رهبری همواره روح امید را در جامعه می دمند و ما هم باید مثل ایشان عمل کنیم و باید واقعیت های جامعه را بگوییم و موفقیتها را به اندازه خودش برجسته نماییم که این موفقیت ها کم هم نیستند و همچنین نباید مشکلات را انکار کرد.

وی در پایان گفت: تغییراتی در رویکرد دولت ایجاد شده است که اگرچه دیر هنگام ولی امر مبارکی است؛ به هر حال نگاه به درون و درون زا دانستن برخی از مسائل مانند مسائل اقتصادی همان چیزی است که رهبر انقلاب سالها می فرمودند و عده ای نیز که این نکات را یادآوری می کردن و با عنوان دلواپسان به حاشیه رانده می شدند ولی امروز همه متوجه این واقعیت شده اند که نباید به امید دشمن و بیگانگان نشست. این رویکردی مبارک است و ما هم از آن حمایت می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 16 =