حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مردم انتظار دارند با اخلالگران اقتصادی برخورد قاطع شود

آیت الله طباطبایی نژاد

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به وضع نابسامان بازار سکه و ارز، تصریح کرد: مردم انتظار دارند با اخلالگران اقتصادی، در چارچوب قانون برخورد قاطع شود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس سازمان تاکسیرانی و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان و نمایندگان رانندگان تاکسی با اشاره به حساس بودن شغل رانندگان تاکسی، اظهار کرد: راننده‌ها، رانندگان مؤمنی هستند و عملکرد آنان تاکنون نشان داده است که رانندگان تاکسی امانتداران خوبی برای اسلام و ناموس مردم هستند.

وی با تأکید بر ضرورت کسب مشورت در تصمیم گیری برای رانندگان افزود: اسلام به مشورت کردن در اجرای امور، سفارش دارد و خداوند متعال به پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) توصیه می کند که در کارها با افراد دانا مشورت کند، همچنین در روایتی از امام علی(علیه السلام) می‌خوانیم که هیچ پشتوانه ای به اندازه مشاوره، ارزشمند نیست.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: باید با مردم مشورت شود چراکه برخی از مشکلات کنونی در جامعه، به دلیل مشورت نکردن با آنان است.

وی با اشاره به برخی از اشتباهات انجام شده در مسئله سکه و ارز، گفت: برخی از مردم انتظار دارند به محض اینکه فردی تخلفی در بازار سکه و ارز انجام داد، او را مفسد فی الارض بدانند و اعدامش کنند و یا اینکه اگر کسی دزدی کرد، دست او را قطع کنند در حالی که که این گونه نیست و برای قطع شدن دست، ۱۴ شرط لازم است که باید همه شرط ها وجود داشته باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه راننده های تاکسی با صحبت کردن با مردم می‌توانند سفیران خوبی برای نظام اسلامی باشند، تصریح کرد: رانندگان می‌توانند به اشکالاتی که علیه اسلام مطرح می شود پاسخ دهند و برخی از شبهات را برطرف کنند؛ در ابتدای اسلام نیز، تجار مسلمانی که به سایر کشورها می رفتند، در حین فروش و کاسبی و تجارت، اسلام را تبلیغ می کردند.

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =