حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

نباید امیدواری و ارتباط با دشمنان داشت

آیت الله مهدوی

برخی از کشورهای عربی اینقدر پَست شده اند که حاضرند مردم بی دفاع غزه کشته شوند اما دست از حمایت اسرائیل برندارند

امیدواری و ارتباط با دشمنان

برخی از افراد امیدوار به دشمنان هستند و دستشان را جلوی آنها دراز می­ کنند و وام دار آمریکا و اسرائیل می­ شوند. منافقین در عراق نیز همینطورند.

در مباحث بعد از انتخابات نیز دیدید که بسیاری از این افراد با بیگانگان ارتباط داشته اند. و می­بینید که این انسان های بی دین چگونه به انواع راهکارهای خلاف شرع متوسل می­ شوند تا منافع کشورهای بیگانه را تأمین کنند و با دروغ و تهمت قصد دارند توده های مردم را به انحراف بکشانند. ای کاش اگر حالا که دین ندارند بنا به فرمایش امام حسین علیه السلام لا اقل آزاد مرد بودند و وطن و میهن خود را به بیگانگان نمی­فروختند. اگر امیر المومنین علیه السلام را قبول ندارند پس چرا با معاویه بیعت می­کنند.

قرآن کریم در بسیاری از آیات خود ارتباط با دشمن و درخواست کمک از او را نهی فرموده است

امیرالمومنین (علیه السلام) در نهج البلاغه می ­فرمایند : « مرگ را می­ پذیریم اما پستی را نمی ­پذیریم. به مقدار کمی از زندگی اکتفا می­ کنیم اما حاضر نیستیم که با دشمن مرتبط شویم. » مردم کشور ما نیز که الان در تحریم به سر می­برند شعارشان باید همین باشدکه ما با محرومیت ها و کمبود ها زندگی می­کنیم اما زیر بار دشمنان نمی­رویم.

کشورهای دیگر مانند عربستان و مصر را ببینید که اگر چه ادعای اسلام دارند اما در اثر ارتباط با آمریکا به ذلتی افتاده اند که در جنگ بیست و دو روزه­ ی غزه نتوانستند ازمردم مظلوم و مسلمان غزه حمایت کنند و اینقدر پَست شده اند که حاضرند مردم بی دفاع غزه کشته شوند اما دست از حمایت اسرائیل برندارند و تا جایی پیش بروند که راه را بر کمک های مسلمانان جهان ببندند و نگذارند اجناس مورد نیاز مردم غزه به دستشان برسد.

اگر آزاد مرد هم بودند از این اعمال شرم آور دست می ­کشیدند اما دریغ از دین و آزادگی

امام حسین (علیه السلام) در سرزمین کربلا فرمودند : « انسان پست، فرزند پست (یزید بن معاویه) مرا بین دو چیز مخیر کرده است، بین صلح و ذلت و بین مرگ، و دور است از ما ذلت. خدای متعال ابا دارد که ما ذلیل باشیم و دامن های پاکی که ما را پرورش داده اند هم اجازه نمی­دهند که ما ذلیل باشیم.»

بحمد الله کشور اسلامی ما در اثر همین استقامت ها در دنیای امروز سربلند و سرفراز شده است که یک نمونه­ی آن پیشرفت در زمینه­ی انرژی هسته ای است.

در زمان انتخابات دیدید که چطور می­خواستند سفره­ی نظام را جمع کنند اما نتوانستند. سفیر انگلستان در زمان طاغوت همه کاره­ی این کشور بود و شاه خائن دستورات آنان را چشم بسته می­پذیرفت و عملی می­کرد اما در چند روز گذشته دیدید که وقتی سفیر انگلستان با رییس جمهور دیدار داشت رییس جمهور با چه صراحتی به او گفت که شما اشتباهات زیادی را نسبت به ایران مرتکب شده اید و مردم ایران تلخی بزرگی از شما دارند. سفیر انگلیس هم بسیار ذلیلانه پاسخ داد که من مایل نیستم از اشتباهات گذشته­ ی کشورم دفاع کنم.  این عزتی است که خدای متعال به ما عنایت کرده است و ما باید با ایستادگی خود این عزت را حفظ نماییم. و نه تنها عزت خود بلکه جان خویش را نیز از شر آنان محفوظ بداریم.

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =