حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مردم در شناسایی محتکران به کمک بازرسان بیایند/ لزوم مدیریت ارز مسافرتی برای بهبود بازار

آیت الله طباطبایی نژاد

امام جمعه اصفهان گفت: تمامی شهروندان باید با همکاری بازرسان کمک کنند تا محتکران شناسایی شده و مجازات شوند البته به بهبود فضای کسب و کار و بازار همچنان امیدوار هستیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نمازجمعه اصفهان اظهار کرد: براساس فرمایش امیرالمومنین (ع) از امتحانات الهی به خداوند پناه ببریم بلکه باید از پروردگار بخواهیم که ما و مردم را از لغزش هایی که در طول امتحانات در معرض آن قرار می گیریم حفظ کند البته همه بندگان الهی مورد امتحان قرار می گیرند و صد البته امتحانات انبیا و اولیای خداوند سخت تر است به طوری که حضرت محمد(ص) فرمودند: هیچ کس به اندازه من اذیت نشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی داستان های قرآن مایه عبرت و مایه روشنی دل ها است، افزود: یکی از این داستان ها، داستان اصحاب سبت است که خداوند از آنها خواست که روزهای شنبه ماهیگیری نکنید درحالی که در این روز، ماهی ها به صورت فوج فوج به روی آب می آمدند.

مردم در آخرالزمان به فتنه های مالی دچار می شوند

امام جمعه اصفهان با اشاره به حیله شرعی این گروه از بنی اسرائیل برای ماهیگیری ، گفت: آنها حوضچه هایی را در روز شنبه حفر کردند و در روزهای یکشنبه آن ها را جمع آوری می کردند زیرا خداوند هم مانع دنیاخواهی افراد نیست بلکه انسان ها را امتحان می کند عده ای نیز امروز با آنکه اهل نماز و روزه هستند، اجناس خود را احتکار و مخفی کاری می کنند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی افزود: بر اساس روایت اسلامی مردم در آخرالزمان در فتنه ها و امتحان های مالی می افتند در حالی که خود را مصون از مجازات های امتحان های الهی می دانند به دلیل اینکه به خیال خود راهکارشرعی برای کار خود پیدا کرده اند.

آیت الله طباطبایی نژاد یادآور شد: در داستان اصحاب سبت کسانی هم بودند که امر به معروف و نهی از منکر می کردند و عده ای هم ساکت بودند اما خداوند تمامی ظالمان به این ماجرا را مورد مجازات قرار داد و تمامی آنها را به میمون تبدیل کرد چون یکی از عذاب های الهی نیز همین مسخ کردن است.

وی اضافه کرد: تمامی شهروندان باید با همکاری بازرسان کمک کنند تا محتکران شناسایی شده و مجازات شوند البته به بهبود فضای کسب و کار و بازار همچنان امیدواریم.

عدم رسیدن به بلوغ مانعی برای امامت نیست

امام جمعه اصفهان ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت امام جواد(ع) در هفته آینده، عنوان کرد: اولین امامی که قبل از بلوغ به امامت رسید، این حضرت بود در حالی که از نظر علمی به سوالات فرقه های مختلف پاسخ می داد، امام هادی نیز در سنین کودکی به امامت رسیدند تا زمینه سازی به امامت رسیدن حضرت مهدی(عج) هم فراهم شود اگرچه حضرت عیسی(ع) نیز در گهواره زبان باز می کند و از مادر خود دفاع می کند و این اموضوع نشان می دهد که انتخاب فرستادگان الهی در سنین کمتر از بلوغ بی سابقه نیست بنابراین علمای اهل سنت باید بگویید که چطور می خواهند این مسائل را زیر سوال ببرند.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) نیز، افزود: اگر خداوند امیرالمومنین علی(ع) را خلق نمی کرد هیچ کف و برابری برای حضرت فاطمه نبود و این امر عظمت بالای شخصیتی این امام را پس از پیامبر اکرم نشان می دهد.

لزوم آسان گیری در امر ازدواج

آیت الله طباطبایی نژاد به لزوم ازدواج به موقع دختران پرداخت و تصریح کرد: دختران همانند میوه هستند که اگر درزمان بلوغ خود ازدواج نکند دچار فتنه های متعدد خواهد شد اما امروز چشم و هم چشمی ها و تجملات مانع این امر شده است در حالی که امام سجاد(ع) فرمودند اگر فرد با تقوایی به خواستگاری دخترتان آمد او را شوهر دهید چرا که اگر او را دوست داشته باشد به او محبت می کند و اگر دوست نداشته باشد به خاطر خداوند به او ظلم نمی کند.

وی اظهار امیدواری کرد: فرهنگ غلط فعلی که باعث عدم ازدواج جوانان شده است از ما گرفته شده و به فرهنگ ساده گیری و آسان شدن ازدواج ها برگردیم.

اتحاد رمز پیروزی در برابر دشمنان

امام جمعه اصفهان با یادآوری سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در سال ۸۵، اظهار کرد: لبنان یک دهم اصفهان است که رژیم صهیونیست تا دندان مسلح به همراه متحدانش می خواست بخشی از زمین های جنوب این سرزمین را بگیرند اما حزب الله در جنگ ۳۳ روزه با سربازانی جان برکف آنها را شکست داد و قسمتی از زمین های قبلی خود را پس گرفت که این امر نشان می دهد اگر ما نیز متحد باشیم دنیا، کاری از پیش نخواهد برد.

راهکار جدید دولت، نرخ سکه و دلار را کاهش داده است

وی اضافه کرد: اقدامات اخیر دولت نشان می دهد که گرانی سکه و دلار در هفته های قبلی تنها به دلیل دشمنی کشورهای دیگر با ما نیست و ناشی از عملکرد غلط دولت هم بوده چرا که در روزهای اخیر با ارائه راهکار جدید، نرخ سکه و دلار پایین تر آمده و خواهدآمد، بنابراین اگر این مسیر درست فعلی ادامه یابد و ارز مسافرتی مدیریت شده و حتی تنها کسانی که متمکن هستند به حج بروند شرایط بهتر خواهد شد هرچند گرانی ها به این زودی ها پایین نمی آیند و در این راستا نباید بهانه به دست دشمن داده و اجازه دهیم برخی مثل مگس بر روی زخم بنشینند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اعلام اینکه کلام امام خمینی در مورد آمریکا که نمی تواند هیچ غلطی بکند در مورد ترامپ هم صادق است، خاطر نشان کرد: اولین رییس جمهور آمریکا که ایران را تحریم کرد، کارتر در ابتدای انقلاب بود اما آنها باید بدانند که کاری از پیش نخواهند برد.

صاحب نیوز.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − شش =