حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

سخت کوشی ؛ رمز موفقیت هر کس خاصه طلاب در زندگی است

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد - مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-98 حوزه علمیه اصفهان

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید ۹۸- ۹۷ حوزه علمیه اصفهان همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اظهار کرد: همزمانی این دو اتفاق میمون را به فال نیک گرفته و امیداوریم خیرو برکت زندگی این دو معصوم در عمر تحصیلی شما طلاب موثر باشد.

ایشان با اشاره به روایتی به این مضمون که اگر خداوند حضرت علی علیه السلام را خلق نمی کرد، برای حضرت زهرا سلام الله علیها هیچ هم کفوی از آدم تا خاتم نبود، گفت: در این روایت هم عظمت حضرت علی علیه السلام و هم بیشتر عظمت و ارزش والای حضرت زهرا(س) بیان می شود. سخت کوشی

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: امام راحل در وصف ارزش والای حضرت فاطمه سلام الله علیها می فرماید اگر حضرت زهرا سلام الله علیها زن نبود قطعا همتای پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله و سلم و چه بسا پیغمبر الهی می شد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: حوزه اصفهان در گذشته اصلا تعطیلی نداشت و گاهی دروس در تابستان کاهش می یافت و یا تغییر می کرد، ولی تعطیلی نداشت، اما از زمان حضور ما در اصفهان و به عنوان مدیر حوزه علمیه اصفهان، یک ماهی را برای طلاب تعطیل کردیم. سخت کوشی

تلاش مجدانه در تحصیل باعث موفقیت طلبه در دنیا وآخرت می شود

وی خطاب به طلاب جدید الورود حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: هم اساتید و هم مدیران مدارس آینده روشن و درخشان را برای طلاب کاری و سخت کوش ترسیم کنند و باعث انگیزش و تشویق این قشر جوان شوند .

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: جوانان بدانند، اگر هر فردی سخت کوش و زرنگ باشد در زندگی موفق می شود، بنابراین طلاب دل به شهریه نبندند و بدانند که شهریه تنها یک کمک هزینه تحصیلی حوزوی است و برای گذران زندگی نیست.

وی افزود: تلاش مجدانه در تحصیل باعث موفقیت طلبه در دنیا وآخرت می شود. یک طلبه جوان با تلاش خود در امر تحصیل می تواند یک استاد خوب حوزه و دانشگاه، یک نویسنده خوب، خطیب توانا و مفسر خوب و مسلط شود. سخت کوشی

طلاب جوان در امر نهج البلاغه و احادیث و سیره اهل بیت کوشا باشند .

مدیر حوزه علمیه اصفهان یادآور شد: امثال ما فقط گرداننده حوزه علمیه هستیم. طلاب جوان باید برای خود برنامه ریزی شخصی درسی و مباحثه ای داشته باشند و اکتفا به دروس حوزه نکنند، در امر حفظ نهج البلاغه، حفظ احادیث و روایات و سیره اهل بیت کوشا باشید .

عضو خبرگان رهبری خطاب به طلاب تاکید کرد: امید به آینده داشته باشید، ولی بدانید هر کسی که در جوانی تلاش نکند در پیری باید بدود، قیامت هم این چنین است، اگر این جا زحمت نکشید در قیامت عایدی نخواهید داشت.

وی در رابطه با حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: حدود ۱۵ نفر از اساتید جز شورای عالی آموزش حوزه علمیه اصفهان هستند که رسالت تعیین و تعریف دروس و برنامه ریزی آموزشی را برعهده دارند، در این شورا تصمیم گرفته شده امسال برای نخستین بار در ترم اول، پایه اول دروس اصلی کاسته شود و بر روی قرائت قرآن،احکام و صرف و چنین مسائلی توجه و تمرکز کنند و نحو را از ترم دوم تحصیلی آغاز کنند.

تخصیص ارز دولتی به سفرهای تفریحی به خارج از کشور اشتباه بزرگی بود

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به مسائل سیاسی و اقتصادی کشور بیان داشت: تخصیص ارز دولتی به سفرهای تفریحی به خارج از کشور یکی از اشتباهات مهم دولت در زمینه سیاست‌های اقتصادی در حوزه ارزی بوده است.

نباید از تحریم آمریکا ترسید؛ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

ایشان با اشاره به اینکه نباید از تحریم ها و دشمنی آمریکا ترسید ؛ ابراز داشت : نباید از تحریم آمریکا ترسید؛ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. آمریکا، اسرائیل و سعودی در طی ۳۳ روز با حزب الله جنگیدند و شکست خوردند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: یکی از جنگل های داخل آمریکا دچار آتش سوزی شده و با این همه ادعای قدرت و هواپیماهای خودشان هنوز بعد از یک ماه نتوانستند آتش را خاموش کنند. ما مثل همیشه در این مراحل نیز پوزه آمریکا را به خاک می مالیم.

مدیر حوزه علمیه اصفهان در پایان ابراز داشت : به فضل الهی ، اسلام به واسطه انقلاب اسلامی گسترش یافته و کشورهای دیگر مثل سوریه و لبنان که از کشورهای عربی هستند، با ما شده اند و کشورهای دیگر هم می دانند که اگر با ما نباشند، وضعشان خراب است ؛ همانطور که امام فرمودند ، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و اسلام روز به روز گسترش پیدا می کند و جهان برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =