حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

خبر گم شدن ۹ میلیارد دلار بی اعتمادی مردم را به دنبال دارد

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: هجمه‌های اقتصادی، روانی و عملی، ۳ جبهه‌ای است که دشمن در آن ما را مورد تهاجم قرار داده و صدا و سیما نهادی است که مقابل همه این جبهه می‌تواند نقش‌آفرینی کند.

وی صداقت در گفتار و به کارگیری تعقل را لازمه کار در صدا و سیما دانست و اذعان داشت: در بحث صداقت همه باید بدانند صدا و سیمای جمهوری اسلامی خلاف واقع نمی‌گوید؛ در مورد به کارگیری تعقل یعنی بدانند چه چیزی را کجا باید بگویند؛ مهم این است که حرف را صادقانه بیان کرد اما گفتن همه چیز لازم نیست و خیلی خبرها را نباید گفت.

امام جمعه اصفهان اضافه کرد: امام سجاد(ع) روایتی دارند به این مضمون «اگر مردم آنچه در دلم هست بدانند مرا کافر می‌دانند»؛ این که به دروغ گفته شد ۹ میلیارد دلار گم شده و اخباری از این دست بی‌اعتمادی مردم را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها حتی اگر بازی یا برنامه کودک هم تولید می‌کنند هدف خاصی را دنبال می‌کنند اما برخی از فیلم‌ها و سریا‌ل‌های ما هدفی ندارند؛ در سریال‌های ما چندین خلاف نشان داده می‌شود تا دست آخر مخاطب را به یک نتیجه مثبت برسانند اما آیا همه مردم سریال را تا آخر دنبال می‌کنند؟

آیت‌الله طباطبایی نژاد بیان داشت: باید مردم را رشد بدهیم و بهترین راه این رشد از صدا و سیما می‌گذرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =