حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

آمریکا در برابر اراده ملت ایران هیچ غلطی نمی تواند بکند/روحانیت روشنگری نکند مردم و انقلاب لطمه خواهد دید

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد

نماینده ولی فقیه در اصفهان با بیان اینکه حوزه باید کانالی داشته باشد برای پاسخگویی به شبهات و اشکالاتی که مطرح می شود گفت: همواره روحانیت و علما باید نقش هدایتگری خود را داشته باشند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد پیش از ظهر شنبه در پنجمین همایش نقش حوزه انقلابی در ماندگاری انقلاب اسلامی که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: استمرار حیات و پویایی انقلاب با وجود انواع تحریم، فشار، فتنه و توطئه نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی گفت: اگر تنها بخشی از فشارهایی که بر ایران وارده شده بر عربستان و یا هر کشور دیگری اعمال شده بود، آنها کمتر از یک ماه نابود شده بودند ولی جمهوری اسلامی ایران با اتکا به مردم تمام این مشکلات را پشت سر گذاشته است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با بیان این که آمریکا در برابر اراده ملت ایران هیچ غلطی نمی تواند بکند، تاکید کرد: ۴۰ سال ایستادگی در برابر تمام کفر و استکبار زیر سخت ترین فشارها و فتنه ها و کسب دستاوردهای بسیار در چنین شرایطی، در طول تاریخ بی سابقه است.

بدترین چیز، ناامیدی مردم از حکومت است

مدیر حوزه علمیه اصفهان تلاش دشمن را متمرکز بر ناامیدی و جدایی مردم از حکومت دانست و ادامه داد: بدترین چیز، ناامیدی مردم از حکومت است و دشمنان انقلاب و اسلام با انواع رسانه ها و نشر اطلاعات غلط از شرایط کشور به دنبال ایجاد ناامیدی در مردم به ویژه جوانان هستند.

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: اگر چه در صورت تدبیر بهتر، پیشرفت های کشور بسیار بیشتر از وضعیت فعلی بود ولی هیچ یک از شاخص های توسعه ای کشور پس از انقلاب عقب گرد نداشته و در همه زمینه ها پیشرفت های زیادی صورت گرفته است. با وجود این اشکالات، در این حکومت و دولت تا کنون اقدامات فراوانی انجام گرفته است که باید شفاف برای مردم گفته شود؛ چرا که همین ندانستن ها موجب بدبینی می شود.

وی ادامه داد: این که برخی رسانه ها برای مردم توقع ایجاد کنند که هر کس را در این اوضاع اقتصادی دستگیر کردند باید اعدام کنند، موضوع درستی نیست، چراکه اجرای احکام الهی را نمی توان به احساسات گره زد.

شرط ماندگاری انقلاب، انقلابی ماندن حوزه علمیه است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در ادامه، شرط ماندگاری انقلاب را انقلابی ماندن حوزه علمیه دانست و افزود: علما ستارگان و راهنمایانی هستند که با درخشش خود در طول تاریخ شیعه، مردم را به راه درست راهنمایی کرده اند و هر زمانی که عالمان در جامعه درخشش نداشته باشند به طور قطع انقلاب نیز لطمه خواهد خورد.

وی تلاش برای پاسخگویی به شبهه های عقیدتی و فکری را وظیفه امروز حوزه های علمیه دانست و گفت: مشکلی که در حوزه های علمیه وجود دارد و باید به آن توجه کرد، احساس مسئولیت برای جوابگویی به شبهات حتی شبهات خود طلبه ها است، چرا که در بین اساتید و مدیران مدارس ما این بسیار ضعیف است؛ یعنی یا بلد نیستند شبهه را پاسخ دهند و یا وقت صرف نمی کنند تا آن را از ذهن طلبه بیرون کنند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه درست نیست همه اشکال را به گردن مدیر اصلی بیندازیم افزود: آن کسی که باید هدایتگری کند اساتید هستند نه مدیر و لذا باید در وهله نخست اساتید و مدیران مدارس را توجیه کرد که احساس مسؤلیت داشته باشند.

کسانی که می توانند به مردم امید دهند ما روحانیون هستیم

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه حوزه علمیه باید کانالی داشته باشد برای پاسخگویی به شبهات و اشکالاتی که مطرح می شود تصریح کرد: از آنجایی که انقلاب ما انقلاب اسلامی بوده است، اما هنوز با آن فاصله داریم و لذا باید به طرف آن حکومت اسلامی و دولت اسلامی که مد نظر است حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به این که بدترین چیز نا امیدی مردم از حکومت است گفت: کسانی که می توانند به مردم امید دهند ما روحانیون هستیم.

وی در پایان تأکید کرد: از هر آنچه رخ می دهد مردم را آگاه کنید و اگر این هدایتگری و چراغ روحانیت خدایی نکرده روزی خاموش یا ضعیف شود، مردم نیز به همان میزان خاموش و ضعیف می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =