حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

فعالیت در مسجد ، خدمت به اسلام و انقلاب است

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه فعالیت در مسجد، خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی است، گفت: با انسجام تشکل های درون مسجد همچون بسیج، هیئت امنا، کانون های فرهنگی و هنری بدون شک می توان اثرگذاری خوبی بر روی نسل جوان داشت.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه تقدیر از ائمه جماعات نمونه استان اصفهان با گرامیداشت روز جهانی مسجد و ایام دهه ولایت اظهار داشت: اگر در ۷۰۰ مسجدی که در اصفهان وجود دارد کارها به خوبی انجام شود و همه تشکل ها و نیروهای فعال داخل مسجد همچون امام جماعت، هیئت امنا، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، ستاد احیاء و بسیج یکی شوند و برای پسران و دختران جوان برنامه ریزی کنند بدون شک بسیاری از مشکلات فرهنگی برطرف می شود.

وی با بیان اینکه فعالیت در مسجد، خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی است، افزود: امام راحل فرمودند دستاوردها و کارهایی که برای مردم می کنید را برای آنان بگویید بنابراین ائمه جماعات باید دستاوردها و پیشرفت های نظام اسلامی را برای مردم تبیین کنند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان با اشاره به برخی از کاستی ها و مشکلات در کشور گفت: دشمن می گوید حکومت ایران کارایی ندارد در حالیکه این نظام، در مدت ۴۰ سال به تنهایی در برابر جهان کفر ایستاده است و با وجود همه فشارها و تحریم ها و دشمنی ها پیشرفت های چشمگیری در زمینه های گوناگون داشته است.

وی با اشاره به برخی بی تدبیرهای دولت ها عنوان کرد: همه این دولت ها کارها و خدمات بسیاری انجام داده اند اما بر اساس توانایی و ظرفیت دولت ها، کاستی هایی نیز وجود داشته است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید از فرصت هایی که خدا به ما داده است استفاده کنیم، ابراز کرد: ثواب نماز خواندن در مسجد را برای مردم بیان کنیم، خیلی از بزرگان علاوه بر انجام واجبات و ترک معصیت با انجام مستحبات به مقامات بالای معنوی رسیده اند.

وی با اشاره به لزوم همبستگی و وحدت در شرایط کنونی گفت: اگر با هم باشیم می توانیم پیشرفت کنیم و پوزه ابرقدرت ها را بر زمین بمالیم، می توانیم مشکلات را برطرف کرده و آینده ای درخشان برای ملت ایران رقم بزنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 3 =