حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

حق مطلب درباره واقعه غدیر خم ادا نشده است

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه واقعه غدیر در تاریخ شیعه مهم‌ترین واقعه است، اظهار کرد: اساس و پایه ولایت از غدیر خم شروع می‌شود اما متاسفانه تا کنون اهمیت لازم را به واقعه غدیر نداده‌ایم.

وی از پرداختن شخصیت‌های تاریخی، دینی و علمی به واقعه غدیر یاد کرد و افزود: غدیر در آیات، روایات و تاریخ نیز جایگاه مشخصی دارد و شاعران نیز به این موضوع اهمیت می‌دادند؛‌ اما در دوران ما حق مطلب درباره غدیر ادا نشده است در حالی که لازم است به آن پرداخته شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بیان‌ها، خطابه‌ها، پلاکاردها، نوشته‌ها، ابزارهای هنری و برنامه‌های مختلف در راستای یادآوری حماسه غدیر باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: استفاده از یک دهه به عنوان غدیر سبب می‌شود که بتوانیم فرصت مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه مباحث غدیر داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه به شیوه مطلوبی حق بنیاد بین‌المللی غدیر ادا نشده است، عنوان کرد: به عاشورا و اربعین اهمیت داده و باید اهمیت می‌دادیم اما به غدیر به اندازه عاشور و اربعین اهمیت نداده‌ایم، ساختن و بازسازی واقعه می‌تواند نتایج مثبت بسیاری را به دنبال داشته باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 8 =