حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

ضعف مدیریتی بزرگترین مشکل کشور است/ بارها به مسؤولان تذکر دادیم اما اقدام اثرگذار نکردند

آ‌یت الله العظمی نوری همدانی

حضرت آ‌یت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله العالی» ضعف مدیریتی را بزرگترین مشکل کشور دانسته و با تأکید بر این که بارها به مسؤولان تذکر داده ایم اما اقدام اثرگذاری نکردند، خواستار برخورد سریع و قاطع با مفسدان و محتکران شدند

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته در دیدار با عده ای از جوانان گروهای خود جوش جهادی تهران کمک به مردم و خصوصا مناطق محروم را ضروری دانستند. ضعف

معظم‌له با بیان روایتی از امام سجاد علیه السلام اشرف عبادات را خدمت به مردم دانسته و افزودند در تعالیم دینی ما مردم بعنوان یک محور معرفی شده اند و حضرت امام در جای جای فرمایشات شان مردم را اصل معرفی میکنند و حضرت امیر المومنین در نامه خود به مالک میفرمایند: مالک، بدان عمود دین مردم هستند.

ایشان فرمودند با همه این سفارشات که به ما رسیده چقدر وظیفه ما سنگین میشود امروز مردم ما از نظر معیشتی در وضعیت نامناسب هستند قشر ضعیف جامعه از زندگی روزانه خود درمانده شده اند چرا مسولین اقدام عاجل نمیکنند؟ چرا با مفسدان و محتکران برخورد جدی نمیشود؟ عده ای از وضع پیش آمد سوءاستفاده می‌کنند و در عرضه اجناس به مردم سخت‌گیری میکنند اینان بدانند هر کسی به مردم و همنوع خود ظلم کند در دنیا و آخرت عقوبت سختی خواهد داشت.

امروز ضعف مدیریت بزرگترین مشکل است هیچ اشرافی بر قیمت ها نیست بنده خودم خرید شخصی را انجام میدهم و میبینم که هر روز یک قیمت بر اجناس است.

این زجر مردم ومشکلات مردم را خودم لمس میکنم اینجور نیست فقط گزارش بگیرم خودم به درون بازار میروم مردم می آیند و گله میکنند نامه های فراوانی داریم اما امروز میخواهم عرض کنم مردم عزیز بدانند و از مراجع گله نکنند چرا سکوت کرده اید ما مکرر از مسوولان خواستیم خواهش کردیم ولی متاسفانه اقدام عاجل و اثر گذار ندیدیم. البته متاسفانه صدا و سیما تذکرات مراجع و علما و حوزه را انعکاس نمی دهند لذا مردم گمانشان اینست که ما سکوت میکنیم درحالی که رهبر معظم انقلاب و مراجع و حوزه بیش از همه ناراحت این وضعیت هستند. انسان شرمنده این مردمی هست که در همه حال از نظام و انقلاب حمایت میکنند ولی در این وضعیت معیشتی قرار میگیرند.

بار دیگر از مسوولان تقاضا میکنم بعنوان یک طلبه از حوزه علمیه قم که همانطور که رهبری فرمودند قوا با هم متحد باشید از مسائل اختلافی و حاشیه ای پرهیز کنید با تکیه به خدا و بعد توان داخلی مشکلات مردم راحل نمائید.

به شما جوانان هم عرض میکنم این فشار دشمن را تبدیل به فرصت نمایید، آینده این انقلاب انشاءالله با همت و تلاش و توکل روشن است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =