حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

ضرورت عدم یأس در فراز و نشیب های زندگی

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که در جلسات مذهبی حضور ندارند و از مبانی دینی مطلع نیستند به راحتی مأیوس می شوند و می گویند انقلاب نکردیم که بعد از چهل سال به این اتفاقات سخت دچار شویم؛ ما انقلاب نکردیم تا به راحتی و رفاه برسیم البته کسانی که در بروز و ظهور مشکلات مقصر و مؤثر هستند مؤاخذه خواهند شد.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در جلسه عزاداری امشب که در مسجد الرسول خیابان پروین اعتصامی برگزار شد، گفت: خداوند در مسائل مادی و معنوی‌‌، قدرت آفرینش یک زندگی بدون دغدغه را داشته است ولی شرایط را به گونه ای مقرر فرموده است تا انسان ها با استفاده از مواد اولیه به لوازم مادی و معنوی برسند.

وی در ابتدا با اشاره به آیه سی و یکم سوره محمد که می فرماید«وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ حَتَّىٰ نَعْلَمَ الْمُجَاهِدِینَ مِنْکُمْ وَالصَّابِرِینَ وَنَبْلُوَ أَخْبَارَکُمْ» افزود: جامعه اسلامی مرهون قیام سید الشهدا(ع) است لذا لازم است در ایام محرم پیام های قیام عاشورا را منتشر کنیم تا به واسطه آن افکار و اعمال ما حسینی شود.

آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: یکی از مباحثی که دشمن برای آن برنامه ریزی دارد و در داخل کشور نیز برخی از مسؤولان به خاطر بی تدبیری سبب تقویت آن می شوند، فشارها و مشکلات اقتصادی است ولی بدون توجه به عامل مشکلات باید متذکر شوم، دنیا بدون مشکلات و سختی ها ممکن نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: خداوند یک دین واحد را برای انسان ها نازل کرده است و بر مردم لازم است که دین حق را بشناسند و از آن پیروی کنند ولی انسان ها دین های متعددی را پذیرفته اند و از آن ادیان پیروی می کنند؛ مسأله قطعی این است که خداوند قدرت و توان اجرای یک دین واحد را در مردم دارد ولی مصلحت و حکمت او این است که دین توسط حجت های الهی و کتب آسمانی برای مردم ارسال شود و مردم از روی اختیار آن را بپذیرند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: قیام حضرت سیدالشهدا(ع) برای محافظت از دین الهی بوده است و اگر قیام ایشان نبود، دین حقیقی در دنیا باقی نمی ماند؛ امام حسین(ع) برای این که مردم اختیاراً دین را بپذیرند قیام کردند و در مقابل یزید ملعون که قصد داشت دین را از بین ببرد ایستادگی فرمودند.

استاد اخلاق حوزه علمیه توضیح داد: بلا در زبان عربی به معنای ایجاد گرفتاری و تحول برای رساندن شخص به شرایط بهتر است؛ خداوند در مسائل مادی و معنوی‌‌، قدرت آفرینش یک زندگی بدون دغدغه را داشته است ولی شرایط را به گونه ای مقرر فرموده است تا انسان ها با استفاده از مواد اولیه به لوازم مادی و معنوی برسند.

وی تصریح کرد: آزمایش های الهی قطعی است از این رو همه آزمایش می شوند تا مجاهدان و صابران مشخص شوند؛ رهبر معظم انقلاب بارها این مسأله را بیان فرموده اند که مذاکره کردن با آمریکا نسبت به مذاکره نکردن و ارتباط نداشتن با این کشور غاصب خسارت بیشتری برای ما خواهد داشت.

آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) می فرمایند، انسان ها بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبانشان است؛ انسان ها زمانی که به بلا دچار می شوند متدینان آن ها کم می شوند؛ خداوند متعال قدرت انتقام گیری از کشورهایی همچون آمریکا را دارد ولی مقصد اصلی امتحان کردن انسان ها است تا مؤمن از غیر مؤمن متمایز شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در پایان ابراز کرد: کسانی که فقط متوجه ظاهر قضایا هستند، کربلا را یک بلا می بینند ولی کسانی که چشم دلشان باز است، به باطن امور توجه دارند؛ نباید در فراز و نشیب ها مأیوس شویم؛ کسانی که در جلسات مذهبی حضور ندارند و از مبانی دینی مطلع نیستند به راحتی مأیوس می شوند و می گویند انقلاب نکردیم که بعد از چهل سال به این اتفاقات سخت دچار شویم ولی باید متذکر شوم که راحتی فقط مخصوص بهشت و بهشتیان است و ما انقلاب نکردیم تا به راحتی و رفاه برسیم البته کسانی که در بروز و ظهور مشکلات مقصر و مؤثر هستند مؤاخذه خواهند شد.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 12 =