حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

هدف دشمن از تحریم ها خسته کردن ملت ایران است

حجت الاسلام و المسلمين ماندگاری

رييس مؤسسه روايت سيره شهدا گفت: دشمن با افزايش تهديدها، تحريم ها، فشارهاي اقتصادي و ترور به دنبال خسته كردن مردم است تا مردم درست نبينند و درست عمل نكنند و درست ادامه ندهند تا در تكليف انقلابي خود كم بياورند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری دوشنبه شب در عزاداری هیات رزمندگان اسلام کاشان که در سالن شهدای بسیج این شهرستان برگزار شد، گفت: برای ادامه راه شهدا که همان راه شهدای کربلا است نیاز به درست دیدن و درست عمل کردن و ایستادگی است. ملت ایران 

وی افزود: درست دیدن، تشخیص درست را به همراه دارد و تشخیص درست عمل درست را به همراه دارد و در نتیجه دستاورد پایداری و استقامت و ایستادگی به پای درست دیدن، تشخیص درست است چرا که شهدا نیز تا آخر ایستادگی کردند و مدال شهادت دریافت کردند، از این رو اگر کسی تا آخر ایستادگی نکند عاقبت به شر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری گفت: امروز دشمن با افزایش فشارها و تهدیدها و تحریم ها و ترور به دنبال خسته کردن مردم است تا مردم درست نبینند و درست عمل نکنند و درست ادامه ندهند تا در تکلیف انقلابی خود کم بیاورند.

وی افزود: امروز در کشور برخی که کم آورده و ناامید شده اند اینگونه عنوان می کنند که چون توان مقابله با آمریکا را نداریم، رهبری باید در مقابل آمریکا کوتاه بیاید تا مشکلات اقتصادی حل شود و این در حالی است که اگر خدا را ناظر برکار خود نبینیم در تکالیف خود کوتاهی خواهیم کرد و در مشکلات کم خواهیم آورد و قدم در راهی خواهیم گذاست که نباید بگذاریم.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا اظهار داشت: اگر در کارها خدا را شاهد بر کار خود ببینیم در تولیدات خود کم نخواهیم گذاشت و تولید با کیفیت خواهیم داشت و خرید کالای ایرانی در اولویت خریدهای ما قرار خواهد گرفت، اما اگر خدا را شاهد برکار خود نبینیم هرچقدر هم رهبری مردم را تشویق به خرید کالای ایرانی کند رغبتی برای خرید کالای ایرانی وجود نخواهد داشت. ملت ایران 

وی در ادامه با اشاره به اینکه خدا و مرگ و شیطان واقعیت است و خدا از ما می خواهد تا این سه واقعیت را درست ببینیم، عنوان کرد: اگر رزمندگان اسلام در جبهه ها خوش درخشیدند برای این بود که این سه واقعیت خدا و مرگ و شیطان را خوب دیدند و خوب فهمیدند.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه سه واقعیت خدا و مرگ و قیامت ۹ دستاورد دارد، گفت: نخستین دستاورد سه واقعیت خدا و مرگ و شیطان، کم نگذاشتن است و هرکس در هست خدا کم نگذارد در تکلیف خود کم نخواهد گذاشت.

وی ادامه داد: مشکل ما انسان ها این است که در کارها و برنامه ریزی های خود کم کار گذاشته ایم، از این رو اگر خدا را ناظر بر کارهای خود می دیدیم هیچگاه کم کاری نمی نمی کردیم، چرا که ما امانت خودمان هستیم و نباید در این امانت خیانت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به اینکه انسانهایی که در تربیت خود کم می گذارند شاید هنگام خروج از دنیا به شکل انسان از دنیا خارج نشوند گفت: حضرت آیت الله جوادی آملی در تفسر آیه سوره قاف می فرماید، آخرین عضو انسان که هنگام مرگ روح از آن خارج می شود چشم و گوش است، از این رو کسانی که در تربیت خود کم گذاشته باشند هنگام مرگ حیوان از دنیا می روند. ملت ایران 

وی عامل همه مشکلات امروز جامعه را ناشی از کم کاری در تربیت خودمان دانست و اظهار داشت: کسی که برای تربیت خود کم گذاشته باشد برای تربیت خانواده اش نیز کم خواهد گذاشت و کسی که برای تربیت خانواده اش کم گذاشته باشد برای مسؤولیتی که بر عهده دارد کم خواهد گذاشت و آن زمان است که کم کاری و اختلاس توجیه پذیر خواهد کرد.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا همچنین از جنگ اقتصادی دشمن به عنوان یکی از عوامل مشکلات اقتصادی امروز جمهوری اسلامی ایران نام برد و اظهار داشت: عامل دیگر مشکلات امروز اقتصادی کم کاری در تربیت فردی است و کسی که در تربیت فردی کم کاری نکرده باشد خدا را شاهد و ناظر بر کارهای خود خواهد دید و در مسؤولیتی که بر عهده دارد کم کار نخواهد کرد و کشور با مشکل روبرو نخواهد نشد.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری رفع کم کاری ها را در گرو خداباوری افراد دانست و گفت: بخشی از مشکلات افزایش نرخ ارز و بحران آفرینی قیمت ها به دست دشمن است اما بخش دیگری از آن ناشی از کم کاری کسانی  است که خدا را شاهد و ناظر برکار خود نمی بینند.

به گفته وی کاهش طلاق ها، درگیری ها، خیانت ها، دزدی ها و اختلاس در گرو این است که خدا را شاهد و ناظر بر کارهای خود بدانیم، اگر به خداباوری برسیم و بدانیم خدا هست نه کم خواهیم آورد و نه کم کار خواهیم گذاشت.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه مشکلات جامعه از کم کاری ها است و اگر باور کنیم خدا هست کم کاری نخواهیم کرد، اظهار داشت: اگر باور کنیم خدا هست کم نخواهیم آورد چرا که بخشی از مشکلات ناشی از کم آوردن ها و در نتیجه عصبانیت است.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 12 =