حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تعدیل امتحانات شفاهی/ طلاب برای گرفتن مدرک سطح ۲ نیاز به امتحان شفاهی پایه ۹ ندارند

حجت الاسلام محسن جلالی

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان از حذف امتحان شفاهی پایه نهم خبرداد و گفت: طلاب جهت گرفتن مدرک سطح 2 خود دیگر نیازمند امتحان شفاهی پایه 9 نیستند.

حجت الاسلام محسن جلالی پیرامون تغییرات در روند آموزشی حوزه علمیه اصفهان از ابتدای سال جدید تحصیلی اظهار کرد: یکی از تغییرات عمده صورت گرفته در برنامه آموزشی، حذف امتحان شفاهی پایه نهم است. سطح 

وی با بیان اینکه حوزه علمیه اصفهان هماهنگ با حوزه های علمیه کشور امتحان شفاهی پایه نهم را حذف کرده است و به صورت سراسری در این زمینه عمل می کنیم افزود: طلابی که خواهان اخذ مدرک سطح دو هستند، بدون امتحان شفاهی پایه نهم و قبولی در امتحان کتبی پایه ۹ و روحانیونی که متقاضی گرفتن مدرک سطح ۳ هستند، بدون نیاز به امتحان شفاهی پایه ۹ و با قبولی امتحان شفاهی پایه ۱۰ از این به بعد می توانند مدارک خور را اخذ کنند.

وی تصریح کرد: لازم به تذکر است روحانیونی که پیش از این امتحان شفاهی پایه ۹ را داده اند و امتحان شفاهی پایه ۱۰ آنها ناقص است، می توانند پس از اجرای این مصوبه، نمره امتحان شفاهی پایه ۹ خود را جایگزین امتحان شفاهی پایه ۱۰ کنند.

حجت الاسلام جلالی گفت: در حقیقت امتحان شفاهی یک پایه حذف شده است، همچنین در بحث ارتقا شهریه سطح ۳، دیگر نیازمند امتحان شفاهی پایه ۹ و ۱۰ نیست و فقط یکی از امتحانات شفاهی آن نیاز است.

وی در توضیح چرایی اجرای این مصوبه در سال جدید تحصیلی گفت: حوزه علمیه قم سال گذشته تصمیم گرفت که امتحان شفاهی در پایه های ۶ و ۸ و ۱۰ باشد و به صورت تدریجی اتمام سطح دو حوزه علمیه در پایه هشت خواهد بود که به نظر می رسد منطقی تر هم باشد.

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + ده =