حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

امتحانات تثبیتی ۶۰۰ نفر از طلاب جدیدالورود برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام ولاء کلباسی

حجت‌الاسلام ولاء کلباسی اظهار کرد: امسال بالغ بر 866 نفر در سایت حوزه علمیه اصفهان برای ورود به حوزه علمیه اصفهان و سال تحصیلی جدید ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه در مسیر روند پذیرش طلاب جدیدالورود، برای حوزه علمیه اصفهان امتحانی تحت عنوان امتحان تثبیتی برگزار می‌شود تصریح کرد: پس از ثبت نام طلاب جدیدالورود در سامانه حوزه علمیه اصفهان و قبولی آن‌ها در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی، نوبت به قبولی در آزمون تثبیتی حوزه علمیه می‌شود.

حجت‌الاسلام کلباسی یادآور شد: تمام طلابی که از ۲۰ مردادماه در حوزه علمیه اصفهان ثبت نام کردند، باید برای تثبیت حضورشان در حوزه علمیه و گرفتن کد رسمی طلبگی موفق به گرفتن نمره قبولی در آزمون تثبیتی شوند.

مسئول واحد پذیرش حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: طلاب جدیدالورود باید منابع درسی که در طول دو ماه گذشته از ۲۰ مرداد تا ۲۰ مهرماه به آن‌ها آموزش داده می‌شود، مطالعه و سعی در اخذ نمره قبولی امتحان تثبیتی از همین منابع بشوند.

وی افزود: امتحان تثبیتی در تاریخ و ۲۲ و ۲۳ و ۲۱ مهرماه برای طلاب جدیدالورود برگزار می‌شود، اهم سرفصل‌هایی که در این آزمون از آن‌ها سؤال طراحی می‌شود، دروس صرف، تجوید و احکام است

حجت‌الاسلام کلباسی اذعان کرد: مکان برگزاری آزمون برای طلاب مدارس علمیه شهر اصفهان در سالن خیریه همدانیان است در ساعت ۳ بعد ظهر و همزمان در ۲۵ مدرسه علمیه شهرستان های استان ویژه طلاب جدیدالورود برگزار خواهد شد.

وی افزود: سؤالات این آزمون به دو صورت تستی و تشریحی طراحی شده است که حداقل نمره قبولی طلاب، نمره ۱۲ خواهد بود، امسال نیز پس از بررسی شرایط پذیرش طلاب متقاضی، درنهایت بالغ بر ۶۰۰ نفر از طلاب جدیدالورود در امتحان تثبیتی حوزه علمیه اصفهان شرکت می‌کنند.

مسئول واحد پذیرش حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: نتایج آزمون تثبیتی طلاب جدیدالورود یک هفته پس از برگزاری آزمون به مدارس علمیه استان اعلام خواهد شد، البته مرحله چکاپ پزشکی و مرحله تحقیق و بررسی آن ها آغاز می شود.

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + هفت =