حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

همگامی مسئولین حوزه علمیه اصفهان با مشتاقان اباعبد الله الحسین

اقدامات تسهیلی خدماتی،رفاهی و آموزشی حوزه علمیه اصفهان برای حضور مبلغین،طلاب و روحانیون در پیاده روی اربعین حسینی

پیاده روی زائران اباعبد الله الحسین به مناسبت اربعین حسینی یکی از اعمالی پرثواب و خیری است که از دیرباز در مکتب شیعه رسم بوده و دراین مسیر توصیه هاو تاکیدات علما و بزرگان دینی به حدی بوده که در گذشته، شیعیان از کشورهای مختلف از جمله ایران هر سختی و مشقتی را در ره این سفر عشق به جان می خریدند و گام در این مسیر می نهادند. مسئولین 

اما چند سالی است که شیعیان ایران با شوق و ذوق بیشتری در این مسیر قدم گذاشته و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز سعی در تسهیل امور مربوطه جهت حضور هرچه باشکوه تر مردم برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی کرده است.

براین اساس حوزه علمیه اصفهان سعی کره است از قافله عقب نماند و در سال های اخیر، از باب مشارکت در فضیلت و اجر زیارت ابا عبد الله الحسین و خدمت به زوّار سید الشهدا و همچنین فراهم نمودن شرایط و بستر تبلیغ هرچه بهترو بیشتر دین و آموزه های اسلامی و معارف اهل بیت اقدام به تسهیل امور طلاب، فضلا و روحانیون حوزه علمیه اصفهان جهت شرکت هرچه باشکوه تر در حماسه عظیم پیاده روی اربعین حسینی کرده است.

*تعطیلی کلاس های درس به مدت یک هفته برای طلاب

در همین راستا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد مدیر حوزه علمیه اصفهان در جمع مدیران مدارس علمیه اظهار کرد: به احترام طلاب زائر امام حسین(ع) کلاس های درس حوزه علمیه اصفهان تعطیل باشد و حتی اگر یک سوم از تعداد طلاب در هر کلاس متقاضی حضور در حماسه عظیم پیاده روی اربعین بودند، کلاس های اموزشی حوزه علمیه اصفهان باید تعطیل شود.

همچنین معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان نیز به صورت عمومی برای همه طلاب اعلام کرد: براساس تصمیم گیری مسئولین حوزه علمیه اصفهان هچون سال های گذشته، به مناسبت همایش عظیم پیاده روی اربعین و ضرورت حضور مبلغین و طلاب در این همایش عظیم، کلاس های حوزه علمیه در سراسر استان از جمعه ۴ آبان به مدت یک هفته تا جمعه ۱۱ آبان تعطیلی می باشد و کلاس های اموزشی تشکیل نمی شود.

*آغاز پیش ثبت نام اتوبوس ویژه زیارت اربعین حسینی برای طلاب

در ادامه ارائه خدمات تسهیلی برای طلاب جهت حضور باشکوه در پیاده روی عظیم اربعین حسینی نیز حجت الاسلام سید حسین مومنی معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: تلاش شده است که جهت رفاه طلاب و روحانیون اتوبوس هایی همراه با رفاهیات و خدماتی از اصفهان به مقصد مرزهای ایران همچون مرز چذابه فراهم شود.

وی توضیح داد: پیش ثبت نام اتوبوس ویژه زیارت اربعین حسینی برای طلاب حوزه علمیه اصفهان همراه با تخفیفات قابل ملاحظه ای از روز دوشنبه مورخ ۱۶مهرماه در سایت البیان به آدرس اینترنتی http://albayan.ir آغاز شده است.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان یادآور شد: این ثبت نام فقط جهت تهیه آماروبرنامه ریزی لازم بوده و به هیچ وجه به منزله ثبت نام قطعی نمی باشد، همچنین تاریخهای پیشنهادی حرکت چهارشنبه شب ۲ آبان و پنجشنبه شب ۳ آبان۹۷ می باشد.

وی افزود: ثبت نام فقط ویژه طلاب برادر و حداکثر۱ نفر ازاعضای درجه ۱ خانواده (پدر،مادر،همسر،فرزند)است و هزینه ثبت نام برای طلاب هرنفر مبلغ ۲۰۰ هزارریال وبرای ۱ نفر همراه درجه ۱ نیز مبلغ ۲۰۰ هزار ریال می باشد، باتوجه به محدودیت ظرفیت امکان ثبت نام خویشاوندان محترم طلاب وافراد متفرقه وجود ندارد.

*ارائه خدمات صدور ویزای عراق برای اربعین حسینی ویژه طلاب و خانواده آنها

حجت الاسلام مومنی تصریح کرد: غذای بین راهی کلیه افراد ثبت نام شده برعهده معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان است که خدمتی اندک به زوار ابا عبد الله الحسین(ع) است، البته بدیهی است بدلیل ازدحام برنامه ریزی تابع شرایط می باشد واحتمال هرگونه تغییر درمسیر و یا مرز و یا محل پیاده شدن وجود دارد.

وی همچنین اضافه کرد: جهت سهولت حال طلاب وخانواده از ۱۴ تا پایان مهرماه روزهای زوج ساعت ۱۰ صبح تاساعت ۱۴ با حضورنماینده آژانس، خدمات ویزا درمرکز آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان (خیابان فلسطین) باقیمت مصوب سازمان حج وزیارت بصورت نقدی انجام می گیرد.

گفتنی است به اطلاع طلاب حوزه علمیه اصفهان می رساند که اخبار تکمیلی و یا تغییرات احتمالی در ارائه خدمات و زمان بندی متعاقبا در کانال سروش حوزه علمیه اصفهان اعلام و مشتاقان زیارت سید الشهدا می توانند از طریق آدرس کانال سروش https://sapp.ir/esfhozeh.ir/ پیگیری کنند.

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 3 =