حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مسئولین آموزش مدارس زمینه فهم عمیق طلاب را فراهم کنند

حجت الاسلام محسن جلالی

حجت الاسلام جلالی گفت: رسالت مهم حوزویان و روحانیون براساس قرآن کریم، بحث تفقه در دین است، مسئولین آموزش حوزه علمیه و مدارس علمیه باید زمینه فهم عمیق طلاب را در دین فراهم کنند.

حجت الاسلام محسن جلالی پیرامون نشست هم اندیشی معاونین آموزش مدارس علمیه استان اصفهان اظهار کرد: گردهمایی معاونین آموزش مدارس استان اصفهان به صورت ماهانه و باحضور ۴۰ نفر از معاونین برگزار شد.

وی بیان کرد: این نشست هم اندیشی یا هدف تمرکز و توجه بر امر برنامه ریزی دقیق و منظم برای بحث فعالیت های تبلیغی پیرامون پذیرش حوزه علمیه در سال ۹۸- ۹۷ برگزار شد.

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه پذیرش حوزه علمیه اصفهان همزمان با دیگر حوزه های علمیه کشور در بهمن ماه سال جاری برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸  آغاز می شود تصریح کرد: از معاونین آموزش مدارس علمیه سراسر استان خواسته شد که به منظور تحقق پذیرش حداکثری با ائمه جمعه و جماعات شهرستان های خود هماهنگ شوند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی با مشورت یکدیگر در راستای جذب جوانان شهرستان ها برای ثبت نام در حوزه علمیه، در اولویت کاری این هم اندیشی بود.

حجت الاسلام جلالی اذعان کرد: مصوباتی پیرامون دروس ارتقایی برای طلاب ممتاز بود که به اطلاع معاونین آموزش  مدارس استان رسانیده شد،در ادامه برخی از معاونین آموزش پیشنهاداتی در رابطه با کم و یا زیادن کردن تعداد دروس ابلاغی داشتند که مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که دراین نشست هم اندیشی مطرح شد، مشکلات و نقطه نظراتی پیرامون دروس بینش مطهر درباره کتاب های استاد مطهری بود که امسال برای اولین بار در سرفصل دروس اجباری آموزشی حوزه علمیه اصفهان قرار گرفته است.

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان در توصیه به معاونین آموزش مدارس بیان کرد: رسالت مهم حوزویان و روحانیون براساس قرآن کریم، بحث تفقه در دین است، این دستور قرآن کریم است که عده ای برای تفقه در دین هجرت کنند و سپس در جامعه دین را تبلیغ کنند، مسئولین آموزش حوزه علمیه و مدارس علمیه باید زمینه فهم عمیق در دین را فراهم کنند

وی اظهار داشت: معاونین آموزش مدارس علمیه باید به نحوی رفتار کنند که طلاب انگیزه لازم برای فهم عمیق در دین را داشته باشند، تقویت ادبیات عرب زمینه لازم برای فهم در قرآن و حدیث است، تدریس مطلوب اصول و فقه لازمه  رسالت قرآنی حوزویان است.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =