حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

کرسی درس نهج البلاغه در حوزه اصفهان راه اندازی شد

حجت الاسلام و المسلمین علی رهبر

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید براینکه اگر کسی نهج البلاغه را مطالعه کند خیلی بهترو زیباتر قرآن کریم را می فهمد، گفت: ترویج هر چه بیشترو بهتر نهج البلاغه در سطوح مخلتف جامعه هدف ما درموسسه نهج البلاغه است.

حجت الاسلام علی رهبر در حاشیه آغاز به کار کرسی درس نهج البلاغه در حوزه علمیه اصفهان، اظهار کرد: خداوند توفیق داد که کرسی نهج البلاغه در حوزه علمیه اصفهان آغاز شود.

وی با بیان اینکه چنانچه بخواهم ساده بیان کنم، ما همواره به دنبال کتاب خداوند هستیم، کتاب نازل شده از سوی خداوند قرآن کریم است و هیچ مفسرانی همچون چهارده نفر معصوم و نور پاک در جهان پیدا نخواهیم کرد، گفت: ما در حقیقت به دنبال تفسیر قران کریم هستیم.

مدیر موسسه نهج البلاغه اصفهان تصریح کرد: امام علی(ع) قرآن کریم را به زیبایی هرچه تمام تر در نهج البلاغه تفسیر کردند، با حوادث و رویدادها این تفسیر صورت گرفته است.

وی با تاکید براینکه اگر کسی نهج البلاغه را مطالعه کند خیلی بهتر و زیباتر قرآن کریم را می فهمد، خاطرنشان کرد: چنانچه نهج البلاغه همراه با قرآن کریم شود، انسان به لایه های درونی و باطن قرآن کریم بهتر دست یافته است.

حجت الاسلام رهبر در توضیح شاخه نهج البلاغه  بیان کرد:شناخت  حوادث و رویدادها در این کتاب و نحوه برخورد صحیح بااین حوادث از ثمرات مطالعه نهج البلاغه است و راه آینده در این کتاب نشان داده شده است و همه توصیه های حضرت امیر(ع) در مواجه با مسائل بسیار کارساز است.

وی با اشاره به اینکه  آغاز کرسی های نهج البلاغه در حوزه علمیه اصفهان و کشور لازم و بایسته است، ولی باید با قوت و غنای لازم آغاز شود، گفت: چنانچه این کار ضعیف آغاز شود ضربه بزرگی به نهج البلاغه زده ایم، دراین عرصه عمده مطلب انتخاب اساتید قوی است.

مدیر موسسه نهج البلاغه در اصفهان عنوان کرد: موسسه نهج البلاغه سعی کرده در حیطه های مختلف به امر ترویج معارف علوی در سطح جامعه بپردازد که به منظور تحقق امر مهجوریت زدایی از نهج البلاغه برنامه ها و طرح های مختلفی از جمله آغاز کرسی نهج البلاغه در حوزه های علمیه، همکاری با آموزش و پرورش و ورود به به مدارس دانش آموزی و بیان نهج البلاغه، دریافت مجوز سطح ۳ حوزه در گرایش نهج البلاغه می توان اشاره کرد.

گفتنی است، در حال حاضر کرسی نهج ابلاغه توسط حجت الاسلام رهبر هر دوشنبه در مدرسه صدر بازار و هر سه شنبه توسط آیت الله مهدوی، در مدرسه ملاعبدالله برگزار می شود.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =