حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

ویژه برنامه وحدت حوزه و دانشگاه در اصفهان برگزار می شود

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی

حجت الاسلام والمسلمین مومنی از برگزاری ویژه برنامه وحدت حوزه و دانشگاه به میزبانی مرکز مدیریت حوزه اصفهان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی، پیرامون ویژه برنامه  ۲۷ آذر ماه «روز وحدت حوزه و دانشگاه» اظهار کرد: امسال همزمان با سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح، در روز ۲۷ آذرماه به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه براساس برنامه از قبل تعیین شده، ویژه برنامه ای به میزبانی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود.

وی بیان کرد: با توجه به سند ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع الگوی پیشرفت ایرانی- اسلامی  که هم حوزه های علمیه و هم دانشگاه ها مورد خطاب قرار گرفته، ویژه برنامه روز وحدت حوزه و دانشگاه با محوریت این موضوع برگزار می شود، لذا از صاحب نظران و متخصصین امور در هر دو بخش دعوت شده است.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: ویژه برنامه وحدت حوزه و دانشگاه در شامگاه دوشنبه هفته آتی در سالن اجتماعات مر کز آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان  با حضور مسئولین دانشگاه های استان و حوزه های علمیه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند اگر دشمنان بخواهند اسلام را شکست بدهند، همواره بین حوزه و دانشگاه جدای می اندازند، اختلاف بین این دو نهاد ایجاد می کنند تا راهبردهای اصولی جامعه اسلامی تحقق نیابد، عنوان کرد:امروزه در بسیاری از مسئولیت های جامعه به عهده دانشگاه ها هست و همچنین به این واسطه که نظام ما دینی است حوزه های علمیه نیز نقش بسزایی دارند

حجت الاسلام والمسلمین مومنی اذعان کرد: مهمترین هدف ما در برگزاری ویژه برنامه روز وحدت حوزه و دانشگاه این است که  همدلی، وحدت عملی و تقریب  فکری حوبین  اهالی حوزه علمیه و  دانشگاه بیش از پیش محقق شود.

وی ادامه داد: همراهی و همگامی حوزویان و دانشگاهیان در امور کشوری و راهبردی نظام می تواند راهگشا و خنثی کننده توطئه های دشمنان باشد.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از بارزترین  توطئه های خطرناک دشمن که با اختلاف و جدایی میان حوزویان و دانشگاهیان صورت می پذیرد، حرکت به سمت جامعه سکولار و حکومت لیبرالیسم  است که خنثی کننده این توطئه، همراهی اهالی دانشگاه و حوزه علمیه است.

وی افزود: تحقق وحدت عملی حوزه و دانشگاه باعث حرکت به سمت جامعه اسلامی با ابعاد همه جانبه دینی در تمام شئونات اسلامی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی یادآور شد: این ویژه برنامه با حضور نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان آیت الله طباطبایی نژاد و همچنین تنی چند از مسئولین کشوری مرتبط با سند الگوی پیشرفت ایرانی – اسلامی برگزار خواهد شد.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + دوازده =