حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

بیانیه مجمع اصولگرایان اصفهان در حمایت از استعفای دسته جمعی نمایندگان محترم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

«و جَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کلَّ شَیءٍ حَی»
سال هاست که استان اصفهان را استانی برخوردار می نامند در حالیکه نه تنها نرخ بیکاری استان بیش از متوسط کشوری است بلکه تامین آب آشامیدنی مردم استان نیز با مشکل جدی مواجه شده است .

سالهای پیش مرگ زاینده رود این مایه طراوت و شادابی مردم استان و گردشگران را به چشم دیدیم و به تبع آن شاهد رویداد غم انگیز پایان کشت و کار کشاورزان شرق اصفهان بودیم و تابستان سال جاری نیز شاهد اختلال در آب آشامیدنی مردم شریف استان بودیم.

مجمع اصولگرایان استان اصفهان شرایط کنونی را نه تنها نتیجه بی تدبیری دولت‌های گذشته و اهمال آنان در انجام ساده ترین وظایف خود در مدیریت منابع آب می دانند بلکه اعتقاد دارد دولت تدبیر و امید علیرغم قول جاری بودن دائمی زاینده‌رود ضمن تبعیض در مواجه با موارد مشابه مانند دریاچه ارومیه، در اجرای مصوبات نهادهای زیر مجموعه خود نیز کوتاهی نموده است.

مجمع اصولگرایان ضمن حمایت از تصمیم نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی امیدوار است ریاست محترم جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور با بررسی عملکرد زیر مجموعه های خود بیاندیشند که چرا مصوبات شورایعالی آب در مورد زاینده رود بویژه در زمینه بارگذاری های جدید بر روی زاینده رود و برداشتهای غیر مجاز و بی رویه اجرا نشده است و به چه علت مدیران به اجرای این مصوبات پایبند نیستند؟

چرا دولت ایشان در قبال عدم رعایت رژیم حقوقی ، حق ابه ها و سهم ابه ها و..حتی عدم اجرای صحیح مصوبات شورای هماهنگی زاینده رود اهمال نموده و به چه علت با مدیران متخلف بر خورد نمی نمایند؟

آیا جناب آقای روحانی فراموش نموده اند تامین آب آشامیدنی شهروندان از بدیهی ترین وظایف دولتها است و به همین دلیل ردیف بودجه مشخصی برای سامانه دوم آبرسانی شرب به شهرستان اصفهان علیرغم موافقت وزارت نیرو و تصویب کمیسیون ماده ۲۳ قانون برنامه تخصیص داد نشده است؟

آیا عدم اجرای به موقع و کامل تعهدات وزارت نیرو در جلسه مشترک رئیس و نمایندگان مجلس ، استاندار ، وزیر نیرو و نمایندگان کشاورزان حکایت از دهن کجی به نمایندگان مردم استان و نمایندگان کشاورزان دارد ؟

در پایان مجمع اصولگرایان به دولت محترم و نماینده آن در استان یادآوری می کند که مردم شریف استان فراتر از وعده انتخاباتی بی پشتوانه کارشناسی- که داغ مردم استان را چند برابر کرده- منتظر اقدامات عملی دولت در قبال حل مشکل آب مردم استان است.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 1 =