حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

نمایشگاه کتاب « حوزه » در اصفهان برگزار می شود

حجت الاسلام محمد علی انصاری

حجت الاسلام انصاری گفت: برگزاری هرچه باشکوه تر و بدون نقص نمایشگاه کتاب ویژه حوزویان در حد گسترده با حضور حداقل ۱۰۰ناشر فعال در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام محمد علی انصاری در نشست هم اندیشی با معاونت آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه حوزویان را  از باب ادای وظیفه به بخش کتاب و همچنین  از ادای دین به حوزه های علمیه را بر خود فرض می دانم.

وی با بیان اینکه در نظر داریم تا پایان سال جاری حداقل سه نمایشگاه کتاب تخصصی در اصفهان برگزار شود، گفت: برگزاری نمایشگاه تخصصی ویژه دانشگاهیان، کودک و نوجوان و ویژه حوزویان از جمله آنها است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه حوزویان با تاکید معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب با توجه به افزایش قیمت کاغذ و به تبع قیمت کتاب برای قشر طلاب و حوزویان امری ضروری است تا شاید ازاین طریق تسهیلاتی به این قشر ارائه شود.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر این نمایشگاه می تواند دو اقدام مهم را انجام دهد، نخست بسیج کردن ناشران و مراکز نشر کتاب در حوزه دین است و اقدام دوم انجام هماهنگی لازم برای ارائه بن های تخفیف از سوی وزارت ارشاد و ناشران کتاب است.

حجت الاسلام انصاری با تاکید براینکه چنانچه هماهنگی و رایزنی لازم صورت گیرد، امکان فروش کتاب در این نمایشگاه با تخفیف ۴۰ درصد هم خواهد بود، خاطرنشان کرد: تعیین زمان مناسب و مکان متناسب برای برگزاری نمایشگاه کتاب بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری هرچه باشکوه تر و بدون نقص نمایشگاه کتاب ویژه حوزویان در حد گسترده  با حضور حداقل ۱۰۰ناشر فعال از اهداف ما خواهد بود اذعان کرد: معتقدم این نمایشگاه باید با دید وسیع برگزار شود و با اطلاع رسانی  صحیح به اقشار مختلف جامعه در جهت تامین نیازهای  حوزویان و آحاد جامعه به کتاب های دینی و  حوزوی گامی موثر برداریم.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 7 =