حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

پیام تسلیت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی

آیت الله طباطبائی نژاد

آیت الله طباطبائی نژاد در پیامی درگذشت حضرت آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی (رضوان الله تعالی علیه) را تسلیت گفتند.

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ

خبر ارتحال عالم مجاهد و فقیه وارسته روحانی جلیل القدر یاور دیرین انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی (رضوان الله تعالی علیه) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام موجب تاسف و تالم گردید. شاهرودی

معظم له که یکی از استوانه های علمی و تحقیقی حوزه علمیه و از شخصیت های برجسته نظام اسلامی بودند، سالیان متمادی به تهذیب و تعلیم اشتغال داشتند و از خاندان معظم علم و فقاهت و مروج مکتب اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بودند.

به دلیل هوش سرشار و کوشش فراوان در فراگیری علوم دینی از محضر بزرگانی همچون آیات عظام خویی، امام خمینی(ره)، شهید سید محمد باقر صدر(قدس الله اسرارهم) بهره های فراوان برد، و در محضر این بزرگان به تحکیم مبانی اجتهادی خود پرداخت و در زمره ی مراجع معظم تقلید قرار گرفت.

معظم له از مدافعان نظام اسلامی و ولایت مطلقه فقیه بوده و بر این امر تا آخرین زمان حیات خویش اهتمام می ورزید.

حضور بارز معظم له در صحنه هایی همچون ریاست قوه قضاییه، سنگر شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسیر وحدت و سلامت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و تاثیر به سزایی داشت.

اینجانب ارتحال این شخصیت برجسته حوزه علمیه قم و نجف را محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری مد ظله العالی و حوزه های مقدسه قم و نجف و بیت مکرم ایشان و ملت شریف ایران تسلیت می گویم و علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

      سید یوسف طباطبایی‌نژاد

     نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − چهار =