حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تغییر نظام هدف فتنه۸۸ بود/آیت الله هاشمی شاهرودی خالصانه خدمت کرد

حجت الاسلام عبدالجواد عبداللهی

حجت الاسلام عبد اللهی گفت: اهداف آمریکا و ایادی داخلیش یعنی سران فتنه، تغییر ساختار نظام و برچیدن نظام اسلامی بود؛ سران فتنه در جریان فتنه۸۸ طی اعلامیه ها و مصاحبه های خود سخن از تغییر ماهیت بنیادی حاکمیت می زدند.

حجت الاسلام عبدالجواد عبداللهی، پیش از ظهرامروز در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی که به همت مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، در مسجد سید برگزار شد، اظهار کرد: خدای متعال در قرآن کریم می فرماید دنیا براساس حکمت آفریده شده و همه را برای رسیدن به مقصود هدایت می کنیم.‌ تغییر نظام 

وی با بیان اینکه هدی از اوصاف خدای متعال است و هر موجودی راه هدایتش را طی می کند تا به اهداف تعیین شده یعنی کمال برسد، گفت: انسان در این عرصه نیز هدایت می شود، لذا پیامبرانی برای هدایت انسانها ارسال شدند .

استاد حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: آیه۵۱ تا۵۴ سوره حج خطاب به پیامبراکرم(ص) می فرماید« نه تنها دربرابر تو، بلکه در مقابل هر پیامبری که برنامه های هدایتگریش را شروع کرد، ستمگران ستمگر ایستادند ولی اینها همه باطلند و نابود خواهند شد و حق باقی خواهد ماند».

وی افزود: ۴۰ سال از دوران پیروزی اتقلاب اسلامی می گذرد، از همان روزی که ندای امام راحل برای گسترش حق وعدالت در کشور ما و جهان بلند شد، شیاطین خاصه شیطان بزرگ آمریکا در برابرش اقدام به توطیه چینی کردند.

عبداللهی ادامه داد: با هدایت امام راحل و همراهی ملت، دشمنان ایران و انقلاب در همه عرصه ها شکست خوردند، ما در شب ۹دی هستیم که طلسم توطئه دشمنان شکسته شد.

وی با اشاره به وقایع فتنه ۸۸ تصریح کرد: فتنه۸۸ یکی از همان برنامه هایی بود که شیاطن در مقابل راه حق ایجاد کردند. این فتنه به تعبیر رهبری برنامه ای بود که دشمنان خارجی و در راس آنها آمریکا سالها علیه انقلاب طراحی کردند.

امام جمعه سپاهانشهر اذعان کرد: اهداف آمریکا و ایادی داخلیش یعنی سران فتنه، تغییر ساختار نظام و برچیدن نظام اسلامی بود؛ سران فتنه در جریان فتنه۸۸ طی اعلامیه ها و مصاحبه های خود سخن از تغییر ماهیت بنیادی حاکمیت می زدند.

وی در ادامه  اشاره ای به سابقه حوزه علمیه  اصفهان و  فعالیت های درخشان در طول دو دهه گذشته پس از زعامت آیت الله العظمی مظاهری بر حوزه علمیه اصفهان کرد و گفت: تدریس احکام ولایت و حکومت اسلامی و کتاب های عقاید اصول آیت الله العظمی مظاهری، تدریس ۵۰ ساله درس اخلاق در اصفهان و قم  و مدیریت آیت الله طباطبایی نژاد، حوره علمیه اصفهان را به رونق اولیه خود بازگردانیده است.

استاد حوزه در توصیف شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی خالصانه خدمت کرد و متاسفانه ناشناخته ماند درعین جایگاه علمی بسیار بالا در حوزه علمیه قم،  به امر رهبری در کمال اخلاص ریاست قوه قضاییه را  پذیرفت و خدمت کرد.

وی با بیان اینکه شهید صدر فرموده بود در امام خمینی(ره)  ذوب شوید، همانگونه که امام دراسلام ذوب شد، عنوان کرد:  مرحوم آیت الله شاهرودی ۱۴ ساله بود که به دست آیت الله خوئی در نجف معمم می شود و اجازه اجتهاد خود را در۲۷  سالگی از آیت الله صدر می گیرد.

 عبداللهی یادآور شد: آیت الله صدر می فرماید« آیت الله شاهرودی استعداد شگفت انگیزی دارد»  از همان روزی که امام قیام کرد به نجف تبعید شد، آن مرحوم در حوزه علمیه آثارفراوانی نگاشته است ،در فقه حکومت وموضوعات بانک وبورس و شرکت های سهامی برنامه ها و تالیفات خاص داشت و مباحثی به نام قرائت فقیه از آن مرحوم به یادگار ماند همچنین آثار وجودی آن مرحوم در دستگاه قضایی و در عرصه قوانین مصوبه مایه برکت است.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =