حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

چهار شاخصه مهم حوزه انقلابی از نگاه آیت الله اعرافی

آیت الله اعرافی

آیت الله اعرافی به تبیین شاخصه های مهم حوزه انقلابی پرداخت و تاکید کرد: حوزه ای انقلابی است که بتواند برای اداره خوب جامعه تولید فکر و محتوا کند.

آیت الله اعرافی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه قم، با اشاره به لزوم تحقق منویات رهبری معظم انقلاب و مراجع عظام در حوزه  به لزوم توجه به منویات ولی امر مسلمین و مراجع  عظام تاکید کرد. شاخصه 

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به بعضی از برنامه ها و اقدامات انجام شده در مدیریت کلان حوزه ابراز داشت: برای طراحی جامع و برنامه ریزی کلان حوزه، هرآنچه در جامعه مدرسین و مجمع نمایندگان طلاب بوده است دیده شد و سعی شده، نگاه کلان جامع به خوبی مدنظر قرار بگیرد و برای آینده ریل گذاری شود.

آیت الله اعرافی با بیان این که همه برنامه های  متعدد و مهم و طراحی شده در همین مشکلات مالی و کمبود و امکانات بوده است سعی شده است، کمبود امکانات در مسیر پیشرفت حوزه خللی وارد نسازد، خاطر نشان ساخت: طرح هایی که برای پیشرفت همه جانبه حوزه در نظر گرفته شده است، بر اساس حوزه انقلابی مبنای دقیق و جامع می باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان چهار شاخصه حوزه انقلابی خاطرنشان ساخت: حوزه ای انقلابی است که بتواند برای اداره خوب جامعه  تولید فکر و محتوا کند؛ کادری بسازد که پاسخگوی همه نیازها باشد؛ گفتمان تمدنی و نوینی که امام راحل(ره) برای مقابله با مستکبرین عالم بنا نهادند را تبیین و ترویج کند و در نهایت نیز در مقام عمل در مسیر  تقویت انقلاب اسلامی، رهبری حمایتگر باشد.

خاطرنشان می شود: اساتید حاضر در این دیدار، به دیدگاه های خود درباره حوزه های علمیه  و مسائل آموزشی و پژوهشی آن پرداختند.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 6 =