حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

در ایام دهه فجر و چهل سالگی انقلاب، حرمت فاطمیه حفظ شود

آیت الله طباطبایی نژاد:

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم و باید جشن این چهل سالگی را به خوبی برگذار کنیم، گفت: باید توجه و اهتمام داشته باشیم که ایام دهه فجر در ایام شهادت فاطمیه است، لذا حرمت حضرت زهرا(س) باید محفوظ بماند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نشست هم اندیشی مدیران مدارس علمیه استان اصفهان در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، اظهار کرد: دریافت کمک مالی از شرکت های سهامی بزرگ اصفهان چون فولاد مبارکه و ذوب آهن را به دلیل سهامی بودن و سهم داشتن مردم در این شرکت ها اصلا جایز نمی دانیم و هیچ کمکی هم دریافت نکرده ایم. دهه فجر

وی با انتقاد از ایجاد برخی از شبهات که پیرامون مباحث مالی حوزه علمیه که در کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی مطرح می شود، گفت: این رسالت مدیران مدارس علمیه است که هر شبهه و شکی پیرامون این مباحث مالی دارند، از ما، شفاف بپرسند و پاسخ آن را دریافت و برای همه طلاب تبیین کنند.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: مرکز مدیریت حوزه علمیه با شفافیت کامل فعالیت می کند و در امر مالی شفافیت کامل و پاکی دارد و هیچ مشکلی در بدنه مجموعه نیست، مرکز مدیریت یک مجموعه برای خدمت به طلاب است و تضعیف و تخریب این مجوعه اصلا به صلاح طلاب و اسلام نیست.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ص) ابراز کرد: «خداوند به وسیله تقوا آنچه را عقل بشر توانایی کِشش ندارد، به او می آموزد و او را حفظ می کند»؛ لذا بسیاری از عوام که تحصیل هم نداشته اند، توانسته اند در انقلاب اسلامی به وسیله تقوا در راه راست باشند و منحرف نشوند و چه بسا افرادی که حتی درس های حوزوی را خوانده اند، ولی چون تقوا نداشتند، کج رفتند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: گناه باعث می شود دعای انسان مستجاب نشود، همچنین گناه نمی گذارد دانش انسان در قلبش تبدیل به نور شود، چه بسیار افرادی که دانش و سواد و مکاسب و رسائل می دانند، ولی تقوا ندارند و نمی شود انسان بنده خدا باشد و زبانش به توهین بگردد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم و باید جشن این چهل سالگی را به خوبی برگذار کنیم، گفت: باید توجه و اهتمام داشته باشیم که ایام دهه فجر در ایام شهادت فاطمیه است و باید بدانیم که حرمت حضرت زهرا(س) محفوظ بماند.

در پایان جلسه مدیران مدارس علمیه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و همچنین خواستار برخورد قاطع با شبهه افکنان فضای مجاری بر علیه حوزه علمیه اصفهان و کسانی که به نفع دشمنان نظام آگاهانه و یا جاهلانه عمل می کنند، شدند.

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =