حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

هم افزایی نیروهای انقلاب راهکار اصلی در برابر اتحاد جهانی استکبار علیه انقلاب است

حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی:

حجت الاسلام مومنی گفت: امروزه با توجه به اتحاد نیروهای ضد انقلابی و ضداسلامی در کشور و در جهان، بسیج نیروهای انقلابی و اطلاع داشتن نیروهای انقلابی از عملکردها واقدامات خود یک ضرورت است.

حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی، در جمع پیشگامان انقلاب اسلامی استان اصفهان، با اشاره به نزدیکی ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار کرد: تشکل پیشگامان انقلاب اسلامی متشکل از افراد دلسوز و دغدغه مند انقلاب اسلامی است که از سال ۱۳۲۰ در اصفهان شکل‌گرفته است. افزایی 

وی با دادن هشدار نسبت به همه آحاد جامعه خاصه دلسوزان انقلاب نسبت به خطر نفوذ در جامعه خاصه حوزه‌های انقلاب اسلامی، گفت: نیروهای انقلابی که در خط و مسیر پیشبرد اهداف نظام گام می‌دارند متأسفانه هم‌افزایی لازم را با یکدیگر ندارند.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه یکی از لوازم پیشرفت و حرکت انقلاب توجه به امر هم‌افزایی نیروها و تشکل‌های انقلابی است، تصریح کرد: امروزه با توجه به اتحاد نیروهای ضدانقلابی و ضد اسلامی در کشور و در جهان، بسیج نیروهای انقلابی و اطلاع داشتن نیروهای انقلابی از عملکردها و اقدامات خود یک ضرورت است.

وی ابراز کرد: امروزه دشمنان در همه عرصه‌های ایرانی و اسلامی و ارزش‌ها و هنجارهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی علیه انقلاب و نیروهای انقلابی ورود جدی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام مؤمنی عنوان کرد: متأسفانه دشمن با این امید در این عرصه‌ها سرمایه‌گذاری کرده است که تمام ستون‌های فرهنگی جامعه اسلامی و ایرانی را فروبپاشانند و اگر این هم‌افزایی نیروهای انقلابی در این بخش صورت نگیرد قطعاً آسیب‌های جدی خواهیم دید.

وی بیان کرد: ولی امروزه شاهدیم علی‌رغم تمام تلاش‌ها و کوشش‌هایی که ضدانقلاب به سرکردگی آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل و نیروهای منطقه‌ای و جهانی‌اش صورت گرفته است رویش‌های خوب و قابل ‌توجه ای در انقلاب صورت گرفته است.

استاد حوزه توضیح داد: مراسم‌های اعتکاف‌ها، راهیان نور و اربعین‌ها و مراسم‌های عبادی متعدد را نمی‌شود نادیده گرفت، ولی برای تداوم و تقویت این‌گونه برنامه‌ها و رویش‌های انقلاب باید هم‌افزایی نیروهای انقلاب صورت گیرد.

وی تأکید کرد: امروز جوانان انقلابی در عرصه‌های خوبی فعال‌شده‌اند ولی باید به اندیشه‌های یکدیگر احترام بگذاریم، قدرت صبر و تحمل یکدیگر را بالا ببریم و باید همدیگر را در مکان‌ها و مسیرهای انقلابی تقویت کنیم و از تخریب و تضعیف یکدیگر بپرهیزیم.

حجت‌الاسلام مؤمنی اذعان کرد: یک جریان سنتی از گذشته در حوزه‌های علمیه بوده که امام راحل نیز با آن‌ها ازنظر فکری مخالف بود، این جریان طرز فکری داشتند که نباید در عرصه سیاست دخالت کرد، ولی عمدتاً بدنه حوزه، ساختار حوزه و عمومیت حوزه؛ انقلابی و ولایی است.

وی ادامه داد: ما باید سعی کنیم به‌واسطه این هم‌افزایی‌ها و روشنگری‌ها و بصیرت افزایی که در حوزه‌های علمیه صورت می‌گیرد، این خط فکر را زنده نگه‌داریم و به این باور برسیم که اگر انقلاب نباشد اثری از حوزه‌های علمیه نیست.

حجت‌الاسلام مؤمنی تأکید کرد: ما امروز شاهدیم با حضور حکومت اسلامی دشمنان علیه حوزه‌های علمیه چه میزان هجمه وارد می کنند و دشمنان متوجه شدند و شناختند که حکومت اسلامی و انقلاب اسلامی وابسته به حوزه‌های علمیه است و در حقیقت قوام حوزه‌های علمیه به قوام انقلاب و بالعکس مرتبط است.

وی خاطرنشان کرد: اگر انقلاب آسیبی ببینند قطعاً حوزه‌های علمیه بیشتر آسیب خواهند دید، لذا تقاضا و انتظار ما از پیشگامان انقلاب اسلامی این است که سعی شود جلسات بیشتری برای هم‌افزایی بیشتر نیروهای انقلاب و تشکل‌های منسجم‌تری صورت گیرد.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه اصفهان متذکر شد: متأسفانه نیروهای انقلابی چون جزیره‌هایی شده‌اند که چه بسا عملکرد و کارکردهای دیگر را هم خنثی می‌کنند بنابراین تشکیل اتاق فکرها و هیئت‌های اندیشه‌ورز یک ضرورت است تا نیروهای انقلابی همدیگر را در اجرای برنامه‌ها در فضای مجازی و حقیقی یاری کنند، چراکه رهبری چندی پیش نسبت به امر توجه به فضای مجازی در چهلمین سالگرد انقلاب تأکید داشتند.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =