حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مذاکره با دشمنان بی فایده است/ برای حفظ و دفاع تجهیزات لازم است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید بدانیم بهانه جویی های دشمنان تمامی ندارد، اظهارداشتند: تعجب می کنیم از کسانی که در گوشه و کنار از مذاکره دم می زنند، اما به این واقعیات توجه ندارند که آنها هر روز موضوع جدیدی را بهانه می کنند و خواسته هایشان نیز تمامی ندارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و هیات همراه، بر لزوم درک و شناخت شرایط حساس و خاص کشور تاکید و تصریح کردند: باید شرایط سخت کشور را توأم با امیدواری دادن به مردم به درستی تبیین کنیم و در عین حال بدانیم که راه برگشتی نداریم.

ایشان مذاکره با دشمنان را بی فایده توصیف و تصریح کردند: آنها یک روز، هسته ای را بهانه می کنند، روز دیگر دم از حقوق بشر می زنند و روزی دیگر نیز موضوع فلسطین و اسرائیل را پیش خواهند کشید.

معظم له با بیان این که باید بدانیم بهانه جویی های دشمنان تمامی ندارد، اظهارداشتند: تعجب می کنیم از کسانی که در گوشه و کنار از مذاکره دم می زنند، اما به این واقعیات توجه ندارند که آنها هر روز موضوع جدیدی را بهانه می کنند و خواسته هایشان نیز تمامی ندارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تنها راه در برابر دشمنان را مقاومت و پایداری دانسته و افزودند: قرآن کریم تصریح می کند «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم» این آیه شریفه به ما نشان می دهد که باید روز به روز به لحاظ دفاعی و نظامی آمادگی خود را بالا ببریم و تجهیزات خود را به روز کنیم تا دشمن از حمله به ما بترسد.

ایشان خاطرنشان ساختند: به دلیل همین اقتدار و توانمندی ما است که دشمنان امروز گزینه نظامی را فراموش کرده اند، متوسل شدن دشمنان به تروریست ها و انجام حرکات مذبوحانه همچون حادثه اخیر در سیستان و بلوچستان ذلیلانه ترین راه است.

معظم له با تاکید بر این که ما هم باید قوی شویم و هم اقتدار خود را به رخ دشمنان بکشانیم، اظهار داشتند: ما دنبال حمله به هیچ کشوری نیستم، جنگ طلب و توسعه طلب هم نیستیم؛ اما برای حفظ و دفاع از خود این تجهیزات و بیش از آن را لازم داریم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی حفظ اقتدار دفاعی و نظامی را دارای منشا قرآنی و روایی دانسته و در این باره توصیه های مهمی خطاب به مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح ارائه کردند.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن جنایت تروریست ها در سیستان و بلوچستان و ابراز تاسف از شهادت شماری از پاسداران، بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی و نیز کاهش تلفات تاکید کردند.

معظم له بر لزوم اطلاع رسانی دستاوردها و فعالیت های نیروهای مسلح تاکید کرد و گفتند: این خبر رسانی باعث می شود که هم مردم امیدوار شوند و هم حساب کار دست دشمنان بیاید.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − هشت =