حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مصاحبه علمی طلاب استعداد برتر حوزه علمیه اصفهان برگزار شد

مسئول واحد پژوهش حوزه علمیه اصفهان خبرداد:

اکبری گفت: پس از احراز شرایط اولیه، حدود 20 نفر از طلاب ممتازین تایید شدند که 10 نفر در سطح مقدمات و 10 نفر نیز از طلاب سطح یک موفق به احراز شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی گزینش گردیدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان، محمداکبری با اشاره به روند گزینش استعدادهای برتر در بین طلاب علوم دینی اظهار کرد: در این برنامه طلاب ملزم شدند تا در سایت استعداد برتر ثبت نام نمایند، که حدود ۴۳ نفر از طلاب اصفهان ثبت نام اولیه خود را در این سایت انجام دادند.

وی افزود: پس از احراز شرایط اولیه، حدود ۲۰ نفر از طلاب تایید شدند که ۱۰ نفر در سطح مقدمات و ۱۰ نفر نیز از طلاب سطح یک موفق به احراز شرایط برای شرکت در این گزینش گردیدند.

مسئول واحد پژوهش حوزه علمیه اصفهان با بیان شرایط اولیه برای طلاب برای شرکت در گزینش استعداد برتر گفت: برای سطح مقدمات که شامل پایه یک تا سه می گردد، معدل ۱۹ به بالا و از پایه چهار تا شش که مربوط به سطح یک می باشد، معدل ۱۸ به بالا، در کنار شرایط سنی از جمله شرایط ثبت نام در سایت استعداد برتر بود.

وی اضافه کرد: پس از هماهنگی های صورت گرفت مدرسه علمیه امام علی(ع) به عنوان مکان برگزاری مصاحبه برای این طلاب انتخاب شد و طی زمان بندی معین شده، روزهای پنجشنبه و جمعه ۹ و ۱۰ اسفندماه برای این منظور مقرر گردید.

اکبری عنوان کرد: با حضور چهار نفر از اساتید قم و چهار نفر از اساتید اصفهان، مصاحبه استعدادهای برتر طلاب اصفهانی در بخش مقدمات در مباحث ادبیات عرب، منطق و عقاید و روانشناسی انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: در بخش طلاب سطح یک نیز مباحث فقه، اصول، عقاید، کلام و روانشناسی مورد مصاحبه قرار گرفت، هم چنین پس از بررسی، نتایج در فروردین سال ۹۸ اعلام می شود و طلابی که نمرات بالا داشته اند استعداد برتر “الف” و طلابی که معدلی بین ۱۴ تا ۱۶ داشته اند نیز به عنوان استعداد برتر “ب” معرفی می شوند.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − ده =