حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

واکنش مثبت مراجع به بیانیه گام دوم بدین معناست که دشمن جدایی حوزه از ولایت را به گور خواهد برد

آیت الله سید احمد خاتمی:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رشد علمی طلاب برای ما یک آرمان بوده و اعضای شورای عالی حوزه خود را خادمان طلاب می‌دانند و مبادا کسانی بخواهند بین این مجموعه اختلاف ایجاد کنند.

آیت الله سید احمد خاتمی در اجتماع عظیم علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: امروز تقویت اسلام ناب، تشیع و مکتب اهلبیت علیهم السلام  به تقویت ولایت گره خورده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: در این گام مقدس بزرگان، اساتید، مراجع عظام تقلید و اعاظم پیشگامند و آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی در رابطه با بیانیه دوم انقلاب واکنش مثبتی نشان دادند که بدین معناست که دشمنان آرزوی جدایی حوزه را از انقلاب و ولایت به گور خواهند برد.

وی با اشاره به پیام تجمع امروز حوزویان در مدرسه فیضیه افزود: شرکت کنندگان در این تجمع،  این پیام را به همگان می‌دهند که حوزه؛ انقلابی بود، هست و تا آخر این خط را ادامه خواد داد.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: زمانی که رهبر انقلاب این پیام را صادر کردند، جامعه مدرسین کمیته ای تشکیل داد تا مشخص شود که حوزه چه کمکی می‌تواند به تحقق این بیانیه انجام دهد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بیان کرد: معنای حضور در این اجتماع این بوده که این بیانیه آغاز راه و نقشه راه است و قطعا اگر این پیام محدود به این تجمعات شود، جفا به آن بوده و آنچه مهم است اجرایی شدن پیام می‌باشد.

وی با اشار به اینکه این پیام را بارها باید با دقت مطالعه کرد، اظهار داشت: رهبر انقلاب وقت فراوانی برای این پیام گذاشتند که روح این پیام مانند پیام امیرالمومنین(ع) بوده که فرمود اگر جامعه ای می‌خواهد مشمول رحمت الهی شود باید آن را رعایت کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: برخی نمی‌توانند دیروز سیاه و روزهای پر از خفقان را بپذیرند؛ چه بگویم از کسانی که با وقاحت بیان می‌کنند که آزادی دیروز بیشتر از امروز بوده است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: رهبر انقلاب وضعیت امروز را به خوبی ترسیم کردند؛ ایران اسلامی در ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی در میان حلقه ای از آتش بهترین وضعیت را داشته و گلستان است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: رهبر انقلاب عقب افتادگی کشور در زمان طاغوت را به روشنی در بیانیه تشریح کردند؛ ۵۰ سال تمام در این کشور اخلاق ستیزی، دین ستیزی، مردم ستیزی و استقلال ستیزی حاکم بود و در همین مدرسه فیضیه جلادان طاغوت با تهاجم به آن، این مکان را تبدیل به میدان جنگ کردند.

وی مطرح کرد: در عرصه علم و فناوری، در ایجاد زیرساخت های حیاتی، اقتصادی و مردمی، به اوج رساندن، مشارکت مردمی و غیره نیز جمهوری اسلامی پیروزی های بزرگی به دست آورده و در زمان طاغوت یک انتخابات با مشارکت مردم برگزار نشد؛ اما به برکت انقلاب اسلامی، مردم بیش از ۳۵ بار پای صندوق رأی آمدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: حدود یک میلیون نفر امروز از قشر جوان برای اعتکاف ثبت نام می‌کنند و معنای این حرف این بوده که تیر تهاجم فرهنگی دشمن به سنگ خورده است.

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: مردم امروز به خوبی می‌توانند مسائل سیاسی را تحلیل کنند؛ در عدالت هنوز به قله نرسیدیم اما اینکه کسی بگوید هیچ گامی برای عدالت برداشته نشده، اشتباه است.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: ایستادگی روزافزون در برابر قلدران جهان از برکات انقلاب اسلامی بوده و پس از سقوط شوروی سابق آمریکا قصد ابرقدرت شدن داشت، اما به فضل خدا کسانی که آمریکا را به زیر کشاندند، ملت بزرگ ایران بودند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری آینده را به چند عنصر گره دادند که علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت، استقلال آزادی و عزت ملی در روابط خارجی، مرزبندی با دشمنان و سبک زندگی دینی عناصری هستند که آینده انقلاب را رقم خواهند زد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: اسپانیا و اندلس با گناه و فحشا از طومار دین حذف شد؛ دین می گوید دزدی نه، اختلاس نه، غارتگری نه و همین دین بی حجابی را نیز دهن کجی به اسلام می‌داند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: مردم تا کی باید بشنوند که در فلان اجتماع عده ای رقصیدند؛ مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این وضع باشند.

امام جمعه موقت تهران افزود: تقویت ایمان به خدا و وعده های او از مهمترین ویژگی هایی بوده که ما را در انقلاب پیروز کرد و برخی از جلوه های بی دینی و بی حجابی های فزاینده عادی نبوده و توطئه دشمن است.

وی مطرح کرد: اطاعت از ولایت فقیه دومین نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه ولی فقیه تنها یک رهبر سیاسی نبوده و جانشین عام امام زمان(عج) است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مردم از اصول انقلاب جدا نخواهند شد و ما مسئولان نباید از این اصول جدا شوند.

وی با بیان اینکه در خصوص حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار چشمگیر تر از سال های گذشته بوده، اظهار داشت: مردمی که صابون گرانی بر تنشان مالیده شد در این روز آمدند بگویند ما به ارزش های انقلاب وفاداریم؛ مسئولان شما بیشتر بجنبید.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که  ما نیز همچون شما طلاب جوان انقلابی همان هیجان و شور را برای تحقق این آرمان ها داریم ابراز کرد: ما حوزویان یک مجموعه هستیم که رهبر انقلاب در رأس این مجموعه قرار دارند؛ مراجع عظام تقلید جمعی را برای شورای عالی منصوب کرده اند و من به عنوان یکی از اعضای این شورا شهادت می‌دهم که همه اعضا تضمین کردیم که یک ریالی بابت این کار نگیریم و تمام دغدغه بر اجرایی شدن آرمان‌های انقلاب است.

او اضافه کرد: رشد علمی طلاب برای ما یک آرمان بوده و اعضای شورای عالی حوزه خود را خادمان طلاب می‌دانند و مبادا کسانی بخواهند بین این مجموعه اختلاف ایجاد کنند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: این مردم هستند که انقلاب را نگه داشته و حکومت پنج ساله امیرالمومنین(ع) را کنار رفتن مردم به پایان رساند؛ مردم کوفه علی(ع) را تنها گذاشتند و باید به کسانی که شعار می‌دهند ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند آفرین گفت.

آیت الله خاتمی ادامه داد: مقاومت و ایستادگی پنجمین عنصر مهم بوده و دشمن می‌خواهد ملت ایران را خسته معرفی کند؛ اما ملت به همه ثابت کرده که به هیچ وجه خسته نخواهد شد.

 وی مطرح کرد: این کشور کشور اهل بیت(ع) بوده و اجازه نخواهیم داد پای دشمنان با لوایح استکباری به داخل باز شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز بدترین منکر در این کشور ناراضی کردن مردم بوده و من این بشارت را به همگان می‌دهم که این پایان فشارهای دشمنان است و ملت ایران با مقاومت خود آمریکا را به زانو درخواهد آورد.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 18 =