حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

اسکان نوروزی مسافران حوزوی در اصفهان

حجت الاسلام سیدحسین مومنی:

حجت الاسلام مومنی با اشاره به فرایند اسکان مسافران نوروزی، گفت: حوزویان می بایست حداقل ۴۸ ساعت قبل از اعزام (در ساعات معمول) با شماره تلفن ۰۹۱۳۹۰۷۱۶۰۰ تماس گرفته و از خالی بودن ظرفیت اطمینان حاصل کنند. همچنین برای اسکان ارائه کارت طلبگی الزامی است.

حجت الاسلام سیدحسین مومنی با اشاره به اجرای طرح ابتکاری اسکان نوروزی طلاب و خانواده های آنان در اصفهان، اظهار کرد: طرح اسکان نوروزی طلاب و خانواده های آنان برای سومین سال متوالی در اصفهان انجام می شود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: با توجه به وضعیت معیشتی طلاب و شرایط دشوار اقتصادی و فشارهایی که بر جامعه و به خصوص بر روی طلاب و خانواده های آنها وجود دارد و از سوی دیگر لزوم نشاط و شادابی و ایجاد همدلی در بین اعضای خانواده، طرح اسکان نوروزی در حوزه اصفهان اجرایی گردید.

وی افزود: یکی از بهترین راهکارهای ایجاد انگیزه و نشاط خانواده، مسافرت است، لذا با توجه به شرایط موجود، اسکان نوروزی را نیز امسال خواهیم داشت و در حوزه اصفهان این تدبیر اندیشیده شده که اگر طلابی با خانواده قصد سفر به اصفهان را داشته باشند، مکان هایی تجهیز و در اختیار طلاب قرار داده شود.

حجت الاسلام مومنی با بیان این که در این زمینه با برخی از استان ها و شهرها نیز هماهنگی به عمل آمده است، گفت: برخی از شهرستان ها فضاهای بسیار خوش آب و هوایی را در اختیار دارند، در صورتی که می بینیم طلاب و خانواده های آنان به دلیل هزینه های مسافرت که عمده آن نیز به هزینه های اسکان مربوط می شود از مسافرت صرفه نظر می کنند.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان ضمن تقاضا از مدیران ارشد دیگر حوزه های علمیه برای برنامه ریزی ستادی در این زمینه، عنوان کرد: همان گونه که این طرح در آموزش و پرورش بهینه و کادرسازی شده است، حوزه های علمیه نیز می توانند اقدام به ارائه خدمات اسکان برای سفرهای نوروزی و تعطیلات تابستانی به طلاب نمایند.

وی اضافه کرد: به این وسیله می توانیم بهره وری را از مکان ها و فضاهای آموزشی حوزه علمیه افزایش دهیم تا از ظرفیت موجود به نحو احسن استفاده کنیم و در خدمت طلاب و خانواده های ایشان باشیم.

حجت الاسلام مومنی در مورد ظرفیت اسکان متذکر شد: در شش نقطه تفریحی استان اصفهان امکان اسکان برای طلاب و خانواده های آنان فراهم شده است، ظرفیت اسکان در شهر اصفهان ۸ سوئیت به تعداد ۵۰ نفر هرشب و همین تعداد در دیگر شهرستان های تفریحی چون سمیرم، شهرضا، تیران، چادگان و.. فراهم شده است.

وی در پایان با اشاره به فرایند اسکان مسافران نوروزی، گفت: حوزویان می بایست حداقل ۴۸ ساعت قبل از اعزام (در ساعات معمول) با شماره تلفن ۰۹۱۳۹۰۷۱۶۰۰ تماس گرفته و از خالی بودن ظرفیت اطمینان حاصل کنند. همچنین برای اسکان ارائه کارت طلبگی الزامی است.

 

 

خبرگزاری و پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 14 =