حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برنامه ریزی جامع و سریع برای حضور طلاب و حوزویان در عملیات امداد و کمک رسانی به سیل زدگان/ تفویض اختیار به مدیران برای تعطیلی مدارس علمیه

آیت الله اعرافی :

مدیران حوزه های استان های کشور برنامه ریزی اساسی و سریع در راستای تبلیغ و فراخوان همه مردم شریف به ویژه جوانان ارجمند در همه نقاط کشور نسبت به امداد و هرگونه کمک رسانی به هموطنان سیل زده و بسیج مساجد و مراکز دینی انجام دهند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه به مدیران حوزه های علمیه استانهای کشور دستور داده که همه توان خود را برای بسیج امکانات و حضور حوزویان در کمک رسانی به سیل زدگان به کار بگیرند که متن آن به این شرح است: امداد 

حضرات مدیران محترم حوزه های استان های کشور(دامت افاضاتهم)

با سلام و تبریک سال نو و مبعث شریف، با توجه به ابعاد وسیع سیل در برخی  از استان ها و شهرستان ها و روستا ها و ضرورت حضور آحاد ملت شریف ایران در امداد و یاری رسانی به سیل زدگان ، ضمن تقدیر و سپاس از همه مردم و دستگاهها و نهادها و گروه های تبلیغی طلاب و فضلا و روحانیت محترم، که تاکنون خدمات ارزنده ای ارائه داده اند، لازم است مدیران محترم استانی و نیز مدیران ارجمند و مراکز و نهادهای حوزه ای و فرهنگی و تبلیغی نقش موثر خود را در این وظیفه الهی و انسانی با شتاب و اتقان بیشتر وبا عنایت به نکات ذیل ایفا نمایند:

  1. برنامه ریزی اساسی و سریع در راستای تبلیغ و فراخوان همه مردم شریف به ویژه جوانان ارجمند در همه نقاط کشور نسبت به امداد و هرگونه کمک رسانی به هموطنان  سیل زده و بسیج مساجد و مراکز دینی در این زمینه وتبیین این وظیفه الهی توسط روحانیون سراسر کشور  و دعوت عموم جامعه به نشان دادن الگوی برجسته ای از همبستگی و همیاری اسلامی و ملی و انقلابی.
  2. برنامه ریزی جامع و سریع برای حضور طلاب عزیز و روحانیت محترم  وحوزویان ارجمند در عملیات امداد و کمک رسانی و تسهیلات لازم برای نقش آفرینی آنان در این زمینه.
  3. بر ضرورت و هماهنگی و همکاری با نمایندگان محترم ولی فقیه و امامان محترم جمعه و مسئولان گرامی و دستگاه های مسئول و امداد رسانان و نیز نهاد ها و مراکز حوزوی و تبلیغی وگروه های مردمی تاکید می نمایم، ستاد های استانی مراکز حوزوی باید تشکیل و از آن طریق هماهنگی های لازم بعمل آید.
  4. به مدیران محترم در استان ها در تنظیم برنامه ها و اعلام تعطیلی و محورهای حضور غیاب و دیگر مسائل قانونی مربوط به مدارس و مراکز حوزه های علمیه تفویض اختیار می شود تا تصمیمات لازم و ضروری اتخاذ نمایند و به اطلاع  بخشهای ذیربط مدیریت حوزه های علمیه برسانند.

امید است حوزه های علمیه و روحانیت محترم مانند همیشه و با اخلاص و ایثار و دور از همه هیاهو و شائبه ها در کنار گروه های مردمی . بسیجی و نیروهای مسلح  و دستگاه های مسئول ، در خدمت به مردم و یاری رسانی به سیل زدگان عزیز و کاهش آلام و رنج آنان موفق باشند و انتظار می رود فعالیت های گسترده طلاب و اساتید و گروه های  جهادی و علمای اسلام و ائمه جمعه و جماعات در شمال کشور که تاکنون مایه افتخار بوده است، استمرار و به سایر نقاط گسترش یابد.

فرصت را مغتنم می شمارم و براساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) همه مردم شریف و مسئولان محترم کشور و دستگاه های مسئول و روحانیت و حوزه های علمیه را به مجاهدت مستمر و تلاش جهادی برای خدمت  خالصانه به مردم عزیز  و حل مشکلات سیل زدگان در این شرایط دشوار و نیز زمینه سازی برای پیشگیری از خسارت ها و تلفات حوادث غیر مترقبه فرا می خوانم و حل مشکلات همه مناطق آسیب دیده را از خداوند متعال مسألت دارم.

علیرضا اعرافی

مدیر حوزه های علمیه

رونوشت:

دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه

دبیرخانه شورای هماهنگی نهاد های عالی حوزوی

مسئولان محترم شوراهای استانی حوزه های علمیه

مدیران محترم مدارس و موسسات و مراکز تخصصی حوزه های علمیه سراسر کشور

ستاد حوزوی بحران حوادث غیر مترقبه کشور

خاطرنشان می شود: آیت الله اعرافی در تماس های تلفنی با مدیران استانی حوزه های علمیه خوزستان، کهگیلویه وبویر احمد،ایلام، لرستان و شیراز از آخرین وضعیت خدمات امداد رسانی استان های سیل زده مطلع  و دستورات لازم در خصوص امداد رسانی و فعالیت تبلیغی مراکز حوزوی استانها صادر نمود.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 10 =