حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

حمایت از هموطنان رسالت مهم حوزویان است/ همه مردم ایران پاسدار دین و انقلاب اند

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

مدیر حوزه علمیه اصفهان گفت: امروز وقت کمک و امداد رسانی است و هیچ گاه دولت هم حریف ساماندهی این وضعیت بحرانی به تنهایی نمی شود، امروز به کوری چشم دشمنان انقلاب و اسلام چون آمریکا، باید این امور را به مدد الهی و ایمان مردم سامان دهیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه دیدار جامعه روحانیت و ائمه جماعات اصفهان ضمن تبریک اعیاد معظم شعبانیه اظهار کرد: امسال را درعین حالی که مشکلاتی به واسطه سیل به وجود آمد، اما به فال نیک می گیریم چرا که سال با میلاد حضرت علی(ع) آغاز شد. حمایت 

وی بیان کرد: این بارندگی نعمت خداوند است،چرا که در آنها هشدار هست، اکثر این مشکلات به این واسطه هست که حق آب را غصب کرده بودند، باید مسئولان اصفهان هم مراقب باشند که در حاشیه رودخانه ساخت و ساز نشود.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: چه بسا مقصر اصلی همه این مشکلات در سیل اخیر بشر هست، دخالت بشر در محیط زیست چنین مشکلات و معضلات را به وجود می آورد، این سیل به همه هشدار داد که باید همیشه پدافند غیرعامل را را رعایت کنیم و این یک علم مهم در ساخت و ساز شهری است.

وی با اشاره به اصحاب سبت که در قران کریم آمده است، گفت: ساکتین  در برابر گناه و عذاب جزء گناهکاران هست، متاسفانه در کشور ساکتین در مقابل گناه و  فساد زیاد داریم، حمایت از هم وطنان یکی از رسالت های مهم حوزویان و روحانیون است.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: در همین بحران ها و  وضعیت ها روحانیون از طریق پایگاه های مساجد برای هم وطنان خود در مناطق سیل زده با تمام قوا عمل کنند و همواره در انجام این امور پا به رکاب باشیم.

وی افزود: ساماندهی حضور روحانیون و ائمه جماعات در مساجد شهر اصفهان برای اقامه نماز در سه وعده توسط یک فرد از ضروریات است، ارائه برنامه متنوع در طول سال از سوی ائمه جماعات شهر اصفهان باید صورت گیرد، چشم مردم به پیش نماز است.

امام جمعه اصفهان اذعان کرد: گرداندن مساجد در همه امور و سیاست گذاری امور برای مساجد از جمله اقداماتی است که باید شورای ائمه جماعات شهر اصفهان صورت دهد، این مساجد متعلق به مردم است.

وی ابراز کرد: شورای ائمه جماعات و جامعه ائمه جماعات شهراصفهان در برنامه های ملی اقدامات موثر خود را اطلاع رسانی کنند و به اطلاع عموم مردم برسانید، امام علی(ع) می فرماید، مومن و متقی کسی هست که به عمل قلیلش راضی نیست و هرچه کار می کند زیاد نمی داند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان در ادامه اشاره ای به بحث سیل زدگان و کمک به سیل زدگان کرد و اذعان کرد: در دعای شعبانیه داریم که خداوند قلب مرا با طاعت و عبادتت تعمیر و آباد کن و توفیق بده من معصیت نکنم که قلبم ذلیل بشود وخداوندا کمک کن که به آنهایی که رزق کمتر دادی مدد رسانم.

وی ادامه داد: امروز وقت کمک و امداد رسانی است و هیچ گاه دولت هم حریف ساماندهی این وضعیت بحرانی به تنهایی نمی شود، امروز به کوری چشم دشمنان انقلاب واسلام چون آمریکا باید این امور را به مدد الهی و ایمان مردم سامان دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: ائمه جماعات باید در مواقع حساس و بحرانی خود را نشان دهند و با واکنش نشان دادن و اعلام مواضع موثرخود نسبت به امور در جامعه ظهور و بروز داشته باشند، ائمه جماعات شهر اصفهان اقدام احمقانه و مضحکانه ترامپ را محکوم کنند.

وی یادآور شد: همه مردم پاسدار انقلاب، اسلام و دین خود بوده و به عنوان یک پاسدار هستند، جامعه روحانیت و ائمه جماعت در چنین امور پیشتاز باشند و همراه با مردم نسبت به دشمنان واکنش نشان دهند.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + یک =