حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تقدس سرداب ارتباطی به غیبت و ظهور امام زمان(عج) ندارد

حجت الاسلام والمسلمین طبسی تاکید کرد: تقدس سرداب به خاطر محل ولادت حضرت مهدی(عج) است و ارتباطی به غیبت و ظهور ایشان ندارد، براین اساس مطالبی که در فضای مجازی پیرامون سرداب غیبت و حضور امام زمان(عج) در سرداب است، فاقد صحت است.

حجت الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی، پیش از ظهر امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه صدر بازار پیرامون بحث مهدویت با بیان اینکه ۷۰ الی ۸۰ روایت در زمینه غیبت هست که به دلایل غیبت حضرت مهدی (عج) پرداخته است، اظهار کرد: حقیقت این است  که علت غیبت، سِری از اسرار خداست و بعد از ظهور کشف می‌شود و این دلایل مطروحه حکمت غیبت هستند.

وی با بیان اینکه مراجع عظام تقلید در دوران غیبت نواب عام حضرت هستند، اظهار کرد: هرکس ادعای نیابت خاص داشته باشد از مذهب خارج است، چنانکه شیخ طوسی و ابن قولویه چنین گفته اند.

استاد حوزه علمیه قم در رابطه با فرقه ضاله‌ای که اخیرا خود را پیروان یمانی معرفی کرده است، تصریح کرد: آن که می‌گوید یمانی یکی از امامان هست دیگر از مذهب شیعه خارج است چنانکه امویان و عباسیان هزاران امام داشتند اما ما اثنی عشری هستیم و فقط ۱۲ امام داریم

وی، پیرامون موضوع انحرافی سرداب غیبت و غیبت امام زمان (عج) عنوان کرد: تقدس سرداب غیبت به خاطر محل ولادت حضرت مهدی(عج) است و ارتباطی به غیبت و ظهور ایشان ندارد، براین اساس مطالبی که در فضای مجازی پیرامون سرداب غیبت و حضور امام زمان(عج) در سرداب است فاقد صحت است.

استاد حوزه علمیه قم در رابطه با روایت «کل رایه ترفع قبل قیام قائم صاحبها طاغوت» بیان کرد: این روایت باید با دیگر روایات کنار هم دیده شود، در غیر اینصورت قیام مختار، زیدبن علی و … هم طاغوت است در حالیکه این همه روایت در باب امر به معروف و نهی از منکر آمده است.

وی با اشاره به اینکه سیاست خائنانه‌ای در صدر اسلام بوده که تا به امروز ادامه پیدا کرده افزود: اهل بیت(ع) زدایی و خروج اهل بیت از متن زندگی همین سیاست خبیثانه و خصمانه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی ادامه داد: راه اندازی جریان صحابه و معرفی خلفا به عنوان افضل الناس بعد رسول الله و تساوی بقیه مردم با یکدیگر در راستای این سیاست کثیف بود.

این کارشناس مهدویت با بیان اینکه ریشه شبهات اعتقادی و دینی در صدر اسلام است، عنوان کرد: امروز دشمن شبهات هزار سال پیش را پیدا کرده و مطرح می سازد و خیال می‌کند چیز جدیدی یافته در حالیکه این شبهات همه تکراری است و چیز جدیدی برای گفتن ندارند.

وی افزود: این جریان از مدینه شروع شد، فضیلت را برای خلفا معرفی کرد و امام علی (ع) را مخفی کردند، کم کم اینها را در کتب علمی رجال و درایه وارد کردند و به تدریج این فضیلت ساختگی را به یک فرهنگ تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه گول مباحث انحرافی همچون فتوحات را نخورید یادآور شد: در کل جنگ های رسول خدا تعداد کشته ها به هزار و ۵۰۰ نفر نرسید در حالی که در فتوحات صحابه در یک جنگ ۷۰ هزار انسان بی گناه را به کشتن دادند ولی امیرالمومنین و حسنین در هیچ یک از این فتوحات شرکت نکردند تا از ننگ این اقدامات مبری باشند.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی پر تلاطم بود تا زمانی که امیرالمومنین(ع) به حکومت رسید و آرامش کشورهای اسلامی را فرا گرفت تصریح کرد: تنها مشکل دوران امیرالمومنین(ع)  منافقین بودند و امیرالمومنین(ع) با این قدرت در اوج مظلومیت بود چراکه منافقین اموال ۴ استان را اختلاس کردند و خرج جنگ علیه امیرالمومنین کردند.

وی با بیان اینکه سیاست دشمنان این بوده که اهل بیت(ع) را کوچک جلوه دهند تاکید کرد: مراقب باشید در این بازی نیفتید و شریک آنها نشوید.

این کارشناس دینی افزود: در روایات آمده که دوران غیبت دوران امتحان دوران ریزش و رویش است بر این اساس زراره به امام صادق گفت چه کنم گمراه نشوم حضرت عرض کرد این دعا را بخوان: اللّهُمَّ عَرِّفْنِی نَفْسَکَ؛ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی نَفْسَکَ لَمْ أَعْرِفْ نَبِیَّکَ اللّهُمَّ عَرِّفْنِی رَسُولَکَ؛ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی رَسُولَکَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَکَ اللّهُمَّ عَرِّفْنِی حُجَّتَکَ؛ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی حُجَّتَکَ ضَلَلْتُ عَنْ دِینِی.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی تاکید کرد: پیشنهاد می کنم طلاب موضوع پایان نامه خود را به دیدگاه اهل بیت به افراد و مکاتب اختصاص دهند و ببینند اهل بیت به هر کس چه نظری داشتند.

وی با بیان اینکه دشمن متوجه شده که مردم ما پیام را از مرجعیت می‌گیرد و یکپارچه است فایده این به نفعش نیست بر این اساس می‌خواهند با ایجاد انواع و اقسام شبهات ملت را تکه تکه کنند خاطرنشان کرد: آنکه شیعه تند است و آنگاه سنی تند است و در شبکه های ماهواره ای به یکدیگر فحاشی می کنند هر شب با هم گعده دارند و سر یک سفره غذا می خورند.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =