حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

شهادت روحانی همدانی نشانه شکست عملیات رسانه ای دشمن است

حجت الاسلام علیرضا ناجی:

حجت الاسلام ناجی با اشاره به شهادت طلبه همدانی، گفت: افسار گسیختگی فضای مجازی، غفلت و بی توجهی بدون توجیه دستگاه های نظارتی همچون مسئولین فضای مجازی کشوراعم از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی بر پیام رسان های خارجی از جمله دلایل وقوع چنین وقایع فاجعه آمیز است

حجت الاسلام علیرضا ناجی پیرامون واقعه اخیر حمله مسلحانه به طلبه مظلوم همدانی اظهار کرد: در سال های اخیر حملات متعدد رسانه ای در فضاهای مختلف رسانه از جمله روزنامه ها، ماهواره ها و شبکه های اجتماعی و تولیدات مختلفی مثل عکس نوشته، انیمیشن و کلیپ های جهت دار با تکنیک های مختلفی اقناعی و عملیات روانی، در راستای جنگ نرم  انجام می شود.

وی بیان کرد: آنچه دشمن از این حمله وقیحانه انتظار داشت، تخریب چهره روحانیت به عنوان مسبب اصلی همه مشکلات جامعه بود، ولی به فضل الهی و براساس قانون الهی «وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ(آل عمران آیه ۵۴) جریان بالعکس شد.

دبیر شورای فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان تصریح  کرد: در جریان مشکلات سیل اخیر حضور تعداد بالای روحانیون جهادی در کنار مردم آسیب دیده و همچنین مطالبه گری های اساسی وهمه جانبه روحانیون در عرصه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نشان داد که روحانیت سنگ صبور مردم  و مرهم آلام مردم در مصائب  و سختی ها است و تمامی آنچه در این سال ها دشمن برای تخریب روحانیت تلاش کرده بود نقش برآب شد.

وی افزود: واقعه تلخ شهادت روحانی همدانی را می توان نتیجه چند اتفاق دانست، اول آن که فضای مجازی می تواند در راستای عملیات نرم و به ظاهر روشنفکر مآبانه خود زمینه ساز عملیات سخت چون ترور و قتل باشد که در این روزها پُست یکی از خانم های سلبریتی و انتشار در یک صفحه دروغین به نام یک روحانی و در ادامه تطهیر یک تروریست و قاتل یکی از این نمونه ها است.

حجت الاسلام ناجی عنوان کرد: دومین نکته افسار گسیختگی فضای مجازی، غفلت و بی توجهی بدون توجیه دستگاه های نظارتی همچون مسئولین فضای مجازی کشور اعم از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی بر پیام رسان های خارجی  با وجود تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب بر شبکه ملی اطلاعات است.

وی ادامه داد: سوم آن که تروریست مجازی نهایت در دنیای واقعی دست به خشونت و ترور می زند؛ آن که بی مهابا در فضای مجازی به شخصی می تازد بدون هیچ گونه مستندی افراد را متهم می کند و اگر درهمان فضا متوقف نشود نهایت در کوچه و بازار  به ترور می پردازد و اگر در فضای مجازی شاهد موفقیت خویش نباشد، به دنبال جبران آن در فضای حقیقی قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان اذعان داشت: اکنون که سکان دار نظام اسلامی دستور تامین امنیت فضای مجازی را صادر نموده اند امید است عزم جدی در مسئولین کشور در ریشه کن کردن  دست دشمن از فضای مجازی کشور را شاهد باشیم.

خبرگزاری و پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =