حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تفسیرهای جدید با قالب‌ها و محتواهای متفاوت و مفید تدوین شود

آیت‌الله العظمی مظاهری:

رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه قرآن کریم و تعالیم سازندۀ آن همواره طراوت و تازگی دارد، تأکید کردند: در هر زمانی باید تفسیرهای جدید، با نوآوری‌های مطابق با شرایط و نیازهای همان زمان تدوین گردد.

حضرت آیت الله مظاهری در دیدار اعضای ستاد تفسیر حوزۀ علمیه اصفهان، با بیان اینکه قرآن کریم، شفای دردهای روحی و جسمی است، تصریح کردند: معضلات فردی و اجتماعی با تمسّک به قرآن کریم حل می‌شود.

معظم له ادامه دادند: اهمیّت به انس با قرآن کریم و به‌ویژه اهتمام به تفسیر آن کتاب نورانی، باید محور امور پژوهشی در حوزه‌های علمیّه و در رأس همۀ فعالیت‌های تبلیغی روحانیّت باشد.

ایشان در این زمینه، بر ضرورت گسترش و تعمیق دروس تفسیر در حوزه‌های علمیّه تأکید کرده و افزودند: ستاد تفسیر باید علاوه بر تشویق و ترویج قرائت قرآن کریم در بین عموم مردم، برای تشویق پژوهشگران و فضلاء در جهت تفسیر قرآن کریم نیز برنامه‌ریزی و اقدام داشته باشد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه قرآن کریم و تعالیم سازندۀ آن همواره طراوت و تازگی دارد، بر ضرورت تدوین تفسیرهای جدید با قالب‌ها و شکل‌های گوناگون و محتواهای متفاوت و مفید تأکید کردند.

حضرت آیت الله مظاهری یادآور شدند: در هر زمانی باید تفسیرهای جدید، با نوآوری‌های مطابق با شرایط و نیازهای همان زمان تدوین گردد و اهتمام به تولید و نگاشتن آثار، تحقیقات، مقالات، رساله‌ها و کتاب‌های تفسیری، به عنوان یک سیرۀ مستمر در حوزه‌های علمیّه و در میان عموم فضلاء شایسته تثبیت گردد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین بهشتی‌نژاد، مسئول ستاد تفسیر حوزۀ علمیّۀ اصفهان، گزارشی از فعالیّت‌ها و اقدامات این ستاد به منظور ترویج فرهنگ تفسیر قرآن کریم را بیان کرد.

خبرگزاری و پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + هشت =