حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

نتایج مصاحبه های ورودی حوزه در سرنوشت افراد اثر مستقیم دارد

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان:

حجت الاسلام خطاط با بیان اینکه نظر معاونت آموزش حوزه مبنی بر ادامه حضور و یا عدم حضور یک طلبه منوط به نظر کارشناسان مشاوران مرکز مدیریت است، گفت: نظر مشاوران هنگام مصاحبه ورودی، در سرنوشت افراد تاثیر مستقیم دارد.

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط ، پیش از ظهر امروز در هم اندیشی مشاوران حوزه علمیه اصفهان، به مصاحبه داوطلبان ورود به حوزه اشاره و اظهار کرد: اگر مشاوران مرکز مدیریت نسبت به تشخیص صلاحیت افراد به نتیجه خاصی نرسیدند، هیچ مشکلی نیست و برای تشخیص بهتر به دیگران و مشاورین دیگر ارجاع داده شود و با مشورت یکدیگر به نتیجه نهایی برسید.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه نظر معاونت آموزش مبنی بر ادامه حضور و یا عدم حضور یک طلبه منوط به نظر کارشناسان مشاوران مرکز مدیریت است، عنوان کرد: از این لحاظ که نظر مشاوران در هنگام مصاحبه ورودی در سرنوشت افراد نظر مستقیم دارد دقت و تامل صورت گیرد.

وی با تاکید براینکه البته هیچ یک از ما بری از خطا و اشتباه نیستیم، ولی خیلی از افراد در طول زمان و در طول تحصیل ابعاد شخصیت خود را نمایان می کنند گفت: چه بسا در ابتدای امر و در زمان مصاحبه ورودی فردی هیچ مشکلی نداشته باشد ولی در طول تحصیل مشکل سازمی شود، بنابراین نظارت و ارزیابی مستمرا صورت می گیرد

حجت الاسلام خطاط در ادامه تذکر داد: در زمان مصاحبه ورودی توسط مشاوران مرکز مدیریت حوزه، هیچ گونه مشاوره ای در رابطه با مدارس  و یا روش تحصیل داده نشود، چرا که مصاحبه با مشاوره دو مقوله جدای از یکدیگرند.

وی عنوان کرد: اگر اختیاراتی به افرادی داده شد طبیعتا باید همراه با پذیرفتن مسئولیت امضا و نظرات خود باشد، ما توقع کارها و نظرات خارق العاده از هیچ کس نداریم ولی نسبت به ارزیابی ها و نظرات در رابطه با طلاب دقت کافی صورت گیرد چرا که نتایج نهایی با این نظرات تطبیق داده می شود.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان اذعان کرد: ایجاد انگیزه در یک بستر زمانی بلند مدت مناسب برای نوجوانان و جوانان جامعه در جهت ایجاد یک پذیرش فعال و پویا و مناسب حوزه علمیه از ضرورت ها و برنامه ها است و شایسته  است مشاوران و مصاحبه کنندگان در این زمنیه پیشنهادات خود را ارائه دهند.

در ادامه جلسه برخی ازمشاورین حوزه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادت خود از جمله درج اطلاعات کافی طلاب متقاضی، موارد مشکوک برای مصاحبه مجدد ارجاع داده شود، در این جلسه پرداختند.

حوزه علمیه اصفهان

4 نظرات
 1. کشکول می گوید

  سلام علیکم
  لطفا زمان شروع سال تحصیلی را اعلان فرمایید
  ممنون

  1. دبیر سایت می گوید

   با سلام
   شروع سال تحصیلی ۹۸-۹۹ طبق اعلام معاونت آموزش از تاریخ ۲۲ مردادماه ۹۸ می باشد.

 2. سبحان می گوید

  سلام علیکم
  آیا معاونت اموزش برای دروس ترم دوم ۹۷-۹۸امتحانات جبرانی رادرنظر گرفته اند؟یاخیر؟

  1. دبیر سایت می گوید

   سلام علیکم
   طبق اعلام معاونت آموزش حوزه علمیه برای دروس ترم دوم ۹۷-۹۸امتحانات جبرانی برگزار خواهد شد و برنامه آن نیز از طریق کانال سروش به آدرسisfhozeh.ir@ اطلاع رسانی می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =