حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

یادواره ۱۴۶ شهید طلبه مدرسه امام صادق(ع) اصفهان برگزار می شود

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط:

مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ اصفهان از برگزاری مراسم شهادت پیشوای ششم و یادواره ۱۴۶ شهید طلبه و روحانی این مدرسه خبر داد.

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط اظهار کرد: بزرگداشت ۱۴۶ شهید طلبه و روحانی دفاع مقدس و مدافع حرم مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ همزمان با سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری برگزار می شود.

وی بیان کرد: در میان مدارس علمیه استان اصفهان، مدرسه امام صادق(ع) چهارباغ با بیشترین تعداد شهدای طلبه و روحانی همچون نگینی بر لوح افتخارات روحانیت شیعه می درخشد .

حجت الاسلام خطاط با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس حدود ۱۰۰ حجره بوده که اگر در بهترین حالت حدس بزنیم، قریب به ۳۰۰ طلبه در آن مدرسه تحصیل می کردند، گفت: تعداد شهدای روحانی و طلبه این مدرس در زمان دفاع مقدس به اندازه ای است که تقریبا به ازای هر حجره بیش از دو شهید تقدیم اسلام شده است و نیمی از طلاب مدرسه در جنگ تحمیلی شهید شده اند.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ اصفهان ادامه داد: چهارمین یادواره ۱۴۶ شهید طلبه و روحانی مدرسه علمیه امام صادق(ع) امسال روز شنبه هشتم تیرماه باسخنرانی خطیب توانا حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی از قم برگزار می شود.

وی در پایان از همه آحاد مردم ولایتمدار، دینمدار و خاصه روحانیون و طلاب حوزه علمیه اصفهان برای حضور هرچه باشکوه تر دراین مراسم سالروز شهادت دعوت به عمل آورد.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 16 =