حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

بیش از ۹ هزار طلبه در مدارس علمیه استان اصفهان تحصیل می‌کنند

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه بیش از ۱۰ مدرسه علمیه به صورت کامل ساخته شده است، گفت: بیش از ۹ هزار طلبه در مدارس علمیه استان اصفهان مشغول تحصیل هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار معاون تهذیب حوزه علمیه قم اظهار داشت: در سال‌های اخیر بیش از ۱۰ مدرسه علمیه از ابتدا و به صورت کامل در شهرهای مختلف استان همچون تیران، فریدن، زینبیه اصفهان و غیره ساخته شده است و این روند ادامه دارد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه تقریباً هیچ طلبه مجردی بدون حجره نیست، افزود: برخی از مدارس علمیه، سال‌های سال در اختیار آموزش و پرورش بود که این مدارس باز پس گرفته و برای استفاده طلاب آماده‌سازی شد.

وی یادآور شد: در ابتدای مدیریت بنده تعداد ۴ هزار طلبه مشغول تحصیل بودند که امروز این رقم به ۹ هزار نفر افزایش پیدا کرده است، همچنین تلاش شده تا وضعیت مدارس از نظر کمی و کیفی و در جهات مختلف همچون علمی، رفاهی و غیره به میزان مطلوبی رشد داشته باشد.

حجت‌الاسلام محققیان، مسئول معاونت تهذیب حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت اداره اخلاق و اداره مشاوره و خانواده ذیل معاونت تهذیب حوزه علمیه قم اظهار داشت: سالانه ۲۵۰۰ مجوز تلبّس بر اساس قوانین موجود برای طلاب صادر می‌شود.

مسؤول معاونت حوزه علمیه قم با بیان اینکه ۵۰ درس اخلاق به صورت منظم در حوزه علمیه قم برگزار می‌شود که این میزان کم است، افزود: از اساتید اخلاق حوزه علمیه دعوت و از نظرات آنان استفاده شد و از آنان درخواست شده است تا در درس‌های خود به مباحث اخلاقی اهمیت بیشتری دهند.

وی یادآور شد: درس حدیث خوانی به معاونت تهذیب حوزه علمیه واگذار شده است و شورای عالی حوزه مصوب کرد که طلابی که در این درس شرکت کنند ۳ نمره به نمرات ورودی درس خارج آنان اضافه شود، مباحث اخلاقی و مباحث سندی در این درس ارائه می‌شود و اثرگذار آن را شاهد هستیم.

محققیان با اشاره به راه‌اندازی پایگاه‌های هدایت علمی و تربیتی گفت: طلاب با عضویت در این پایگاه‌ها و مراکز، توسط یک استاد مشاور علمی و یک استاد تربیتی بر اساس ظرفیت‌ها و استعدادها راهنمایی می‌شوند تا بتوانند روند تحصیلی درستی داشته باشند.

مسؤول معاونت حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت ۸ مرکز تربیت کوثر ویژه همسران طلاب و فضلا عنوان کرد: اداره مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه علمیه قم توانسته است جلسات مشاوره را برای حدود ۷ هزار نفر از طلاب و خانواده‌ها برگزار کند.

 

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 1 =