حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

امتحانات پایان سال حوزه علمیه اصفهان برگزار شد

حجت الاسلام شریف زاده:

حجت الاسلام شریف زاده مسئول برگزاری امتحانات حوزه علمیه اصفهان از حضور بیش از 5000 طلبه در امتحانات نیم سال دوم حوزه علمیه استان اصفهان در 22 حوزه امتحانی خبر داد.

حجت الاسلام شریف زاده در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان درباره نحوه برگزاری امتحانات گفت: امتحانات نیم سال دوم حوزه علمیه با وجود تحولات صورت گرفته در معاونت آموزش و حضور حجت الاسلام خطاط به عنوان معاون آموزش، بر اساس سالهای گذشته برگزار گردید و تنها تفاوت موجود در امتحانات در پایه اول اعمال شد.

وی افزود: در دروس صرف و نحو۱و۲ نحوه برگزاری امتحانات با سالهای گذشته متفاوت بود به این صورت که فقط طلابی مجاز به شرکت در امتحان اصلی می شدند که در امتحان توصیفی مدارس علمیه، موفق به کسب امتیاز عالی با خوب شده و به مرکز مدیریت از طریق سامانه سدید معرفی می شدند.

مسئول برگزاری امتحانات حوزه علمیه اصفهان گفت: برای رفاه حال طلاب و کسب آمادگی هرچه بیشتر، دروس یاد شده در دو مرحله برنامه ریزی و امتحان گرفته می شود. مرحله اول در طول امتحانات که ۶۰ درصد طلاب پایه اول در آن شرکت کردند و مرحله دوم که در تاریخ ۱۲، ۱۴ و ۱۶ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام شریف زاده در مورد نحوه زمانبندی امتحانات اظهار کرد: دروس جنبی و اصلی حوزه علمیه به صورت جداگانه برگزار می گردد به این صورت که دروس جنبی در ۲ روز و قبل از شروع امتحانات اصلی برگزار شد و دروس اصلی نیز در ۱۶ روز برنامه ریزی و انجام پذیرفت.

ایشان در ادامه گفت: امتحانات امسال در یک حوزه امتحانی برای طلاب شهر اصفهان که در حسینیه همدانیان قرار داشت و ۲۱ حوزه امتحانی در شهرستانها با حضور ناظر امتحانات و به صورت همزمان و یکپارچه با ارسال سوالات از طریق سامانه سدید برگزار شد.

وی افزود: با توجه به ثبت نام انجام شده در مدارس علمیه، طلاب طرح هجرت، روحانیون مستقر، طلاب طرح خدمت توسط مرکز مدیریت و حذف واحد به علت عدم حضور برخی طلاب در کلاسها، حدود ۳۵۰۰ طلبه اصفهانی و ۲ تا ۳ هزار طلبه در شهرستانها در ۱۲ عنوان دروس جنبی و ۵۲ عنوان دروس اصلی در این آزمون شرکت کردند.

مسئول برگزاری امتحانات حوزه علمیه اصفهان درباره نحوه تصحیح اوراق امتحانی نیز بیان داشت: تصحیح اوراق امتحانی در پایه های ۱ تا ۶ به صورت متمرکز و پس از جمع آوری برگه ها از حوزه های امتحانی شهرستانی در مرکز مدیریت توسط اساتید مشغول به تدریس در همان عنوان درسی انجام می شود و در پایه های دیگر توسط اساتید سطوح عالی حوزه علمیه تصحیح انجام می شود.

حجت الاسلام شریف زاده گفت: نتایج امتحانات پایه های ۱ الی ۶ تا ۲۴ تیرماه و در پایه های بالاتر به تدریج اعلام خواهد شد و طلاب برای اعتراض از اوایل مردادماه (اطلاع رسانی انجام خواهد شد)به مدت ۳ روز مهلت خواهند داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امتحانات جبرانی تا قبل از فرا رسیدن ماه محرم در حوزه امتحانی شهر اصفهان برای همه طلاب شهرستانی و اصفهانی برگزار می گردد و فقط در حوزه امتحانی داران شامل مدارس فریدونشهر، چادگان، خوانسار و حوزه امتحانی اقدمیه شامل مدارس سمیرم، دهاقان، امام حسین(ع) امتحان جبرانی خواهیم داشت.

عکاس: داود قلیانگر

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − هشت =